• مشهدـمیدان جانبازـ مجتمع تجاری اداری پاژ_ ساختمان اداری 2_ واحد 1003

هوشمندسازی سرمایش و گرمایش

شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در زمینه‌ی طراحی داخلی و هوشمند سازی ساختمان‌ها به فعالیت می‌پردازد. عرضه و راه‌اندازی سیستم‌های هوشمندسازی سرمایش و گرمایش یکی از خدمات این شرکت است.

استفاده از سیستم‌های هوشمندسازی سرمایش و گرمایش مزایای زیادی را به همراه دارد. یکی از این مزیت‌ها، جلوگیری از هدررفت انرژی می‌باشد. اکنون در ادامه به تعریف این سیستم‌ها و عملکرد آن‌ها می‌پردازیم.    

با سیستم‌های هوشمند سرمایش و گرمایش مصرف انرژی خود را کاهش دهید:

هوشمندسازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مزیت‌های زیادی را به همراه دارد. یکی از این مزایا کاهش مصرف انرژی می‌باشد. اگر محل کار یا خانه‌ی شما مجهز به سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی باشد، می‌توانید مصرف انرژی خود را کاهش دهید. علاوه بر این، جایگزینی این سیستم‌های هوشمند با سیستم‌های سنتی قدیم منجر به استفاده‌ی بهینه از انرژی و حفظ آن برای آیندگان خواهد شد.

بنابراین، شما می‌توانید با استفاده از این سیستم‌های هوشمند بودجه‌ی خود را مدیریت کرده و از پرداخت هزینه‌های بالایی که صرف مصرف انرژی می‌شود نیز جلوگیری نمائید.

دمای فضای خانه یا محل کار خود را از راه دور تنظیم نمائید:

تصور نمائید که در یک روز تابستانی و گرم هستید. وقتی به منزل یا محل کار خود می‌رسید دوست دارید که فضایی با دمای کم را تجربه نمائید یا بالعکس در یک روز سرد و زمستانی دوست دارید که پس از رسیدن به مکان مورد نظر خود کاملاً گرم شوید. آیا با داشتن سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی سنتی و قدیمی خواهید توانست دمای فضای مورد نظر خود را قبل از رسیدن تنظیم نمائید؟ قطعاً خیر. درنتیجه، استفاده از سیستم‌های هوشمند سرمایش و گرمایش به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از رسیدن به مکان مورد نظر، از راه دور کنترل دما را در دست بگیرید. بنابراین، شما می‌توانید دمای داخل خانه و محل کار خود را از طریق تلفن هوشمند خود تنظیم نمائید.

میزان مصرف انرژی خود را پیگیری کنید:

اکثر سیستم‌های هوشمند سرمایش و گرمایش به کاربران اجازه می‌دهند تا مصرف انرژی خود را پیگیری کنند. می‌توانید پروفایل انرژی خانه بسازید که به شما می‌گوید مصرف انرژی شما در طول زمان چگونه تغییر کرده است و چگونه می‌توانید ترجیحات گرمایش و سرمایش خود را تنظیم نمائید تا هزینه‌های انرژی را بیشتر کاهش دهید.

سهولت استفاده:

بسیاری از صاحبان خانه در برابر نصب ترموستات دیجیتال مقاومت می‌کنند، زیرا نگران هستند که برنامه‌ریزی آن سخت باشد یا اینکه تنظیم برنامه‌ی گرمایش و سرمایش برای در نظر گرفتن تغییرات فصلی در استفاده از خانه بسیار سخت باشد. اما در واقع، برنامه‌ریزی استفاده از گرمایش و سرمایش با یک ترموستات هوشمند آسان‌تر است و مجبور نیستید خودتان درجه حرارت روزانه را تنظیم نمائید. بیشتر ترموستات‌های هوشمند، دارای آشکارسازهای حرکتی هستند. بنابراین، می‌توانند تشخیص دهند که اعضای خانه چه زمانی در خانه هستند. با گذشت زمان، آن‌ها می‌توانند از الگوهای حرکتی خانواده شما یاد بگیرند که خانه باید خنک یا گرم شود. حتی می‌توانند از این داده‌ها برای تنظیم برنامه‌ی گرمایش و سرمایش، جهت محاسبه‌ی تغییرات فصلی در نحوه‌ی استفاده‌ی شما از خانه استفاده کنند. این برنامه‌ریزی نیازهای گرمایش و سرمایش را بسیار آسان‌تر می‌کند. آن‌ها حتی می‌توانند آب و هوا را کنترل کنند، تا در هنگام آمدن موج گرما، خانه‌ی شما را بیشتر خنک کنند یا زمانی که لازم است هوا را بیشتر گرم کنند.

هشدار خطا:

اگر سیستم‌های سرمایش و گرمایش هوشمند، دچار اختلال و مشکلی شوند، هشدار خطایی برای شما ارسال خواهد شد و شما سریعاً از این موضوع اطلاع خواهید یافت.

زمان‌بندی‌های سرویس:

هر زمان که سیستم‌های هوشمند سرمایش و گرمایش ساختمان شما به سرویس‌های دوره‌ای نیاز داشته باشند یا نیاز به تعویض فیلتر باشد، این موضوع توسط سیستم هوشمند به شما یادآوری می‌شود.

به طور خلاصه سیستم‌های سرمایش و گرمایش هوشمند به شما چنین قابلیتی را خواهند داد که در صورت نیاز، سرعت سیستم را به‌صورت دستی یا اتوماتیک تنظیم نمائید. شما می‌توانید سرعت را در حالت‌‌های تند، متوسط یا کند تنظیم کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از کلیدهای هوشمند اختصاصی دیواری، مدیریت دمای مورد نیاز ساختمان را در دست بگیرید.

قابلیت روشن و خاموش نمودن سیستم‌های سرمایش و گرمایش هوشمند به صورت زمان‌بندی نیز وجود دارد. همچنین، این سیستم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان تعریف سناریو را دارند. شما می‌توانید سناریویی را به این سیستم‌ها بدهید که با ورود و خروج به ساختمان، سرمایش و گرمایش، فعال یا غیر فعال گردد.

با وجود این تکنولوژی، هر زمان و در هر مکانی که هستید می‌توانید سرمایش و گرمایش ساختمان را تنظیم نمائید.  

عواملی که در سیستم‌های سرمایش و گرمایش هوشمند، بررسی می‌شود:

این سیستم‌ها به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که عوامل متعددی را بررسی می‌کنند. از جمله اینکه:

  • آیا کنار بودن پردها در روند گرمایش ساختمان تأثیری دارد؟
  • آیا بهتر است که پنجره‌ها باز بماند؟
  • آیا تمامی اتاق‌ها در حال استفاده هستند؟

تمامی این پارامترها بررسی شده و با توجه به ‌آن‌ها این سیستم‌ها می‌توانند کار خود را به بهترین نحو انجام دهند.

درواقع، با وجود این نوع سیستم‌های هوشمند سازی شده، دمای ساختمان شما در بهترین حالت ممکن تنظیم خواهد شد.

هوشمند سازی سرمایش و گرمایش:

شما می‌توانید برای هوشمند سازی سرمایش و گرمایش خود با شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین تماس بگیرید تا اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید. کارشناسان و مشاوران این شرکت به تمامی سؤالات شما پاسخ داده و به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید سیستم‌های سرمایش و گرمایش خود را هوشمند کنید و از مزایای آن بهره‌مند گردید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

شماره تماس: 09158900714 _ 37057053(۰۵۱)