• مشهدـمیدان جانبازـ مجتمع تجاری اداری پاژ_ ساختمان اداری 2_ واحد 1003

سیستم روشنایی هوشمند

امروزه به لطف تکنولوژی و پیشرفت‌هایی که در این عرصه شاهد آن بوده‌ایم، می‌توانیم سیستم روشنایی هوشمند را در مکان های مورد نظر اجرا نمائیم. این سیستم‌ها در انواع گوناگونی تولید و عرضه ‌می‌شوند؛ از همین جهت کاربران باید با توجه به نیاز خود این سیستم‌ها را تهیه نمایند.

انواع سیستم‌های روشنایی:

همانطور که خواندید، سیستم‌های روشنایی از انواع گوناگونی برخوردار هستند. سه نوع از سیستم‌های روشنایی که در بین افراد از محبویت بیشتری برخوردار هستند و می‌توانید ‌آن‌ها را در بازار تهیه نمائید، به شرح زیر آورده شده است. از جمله:

  • – سیستم روشنایی مجهز به سنسور حرکت.
  • – سیستم روشنایی متصل به هاب.
  • – لامپ هوشمند.

شماره تماس: 09158900714 _ 37057053(۰۵۱)

سیستم روشنایی مجهز به سنسور حرکت:

این سیستم به سنسورهایی مجهز شده است که به حرکت حساس هستند. به عنوان مثال: اگر سیستم روشنایی مجهز به سنسور حرکت در مکانی کار شود به محض ورود افراد، سیستم‌های روشنایی آن مکان روشن خواهد شد. یکی از بزرگترین مزیت‌های استفاده از سیستم‌های روشنایی هوشمند این است که منجر به صرفه‌جویی در مصرف برق می‌شود و از هدررفت انرژی جلوگیری می‌کند.

سیستم روشنایی متصل به هاب:

در مکان‌هایی که سیستم هوشمند سازی در آن پیاده‌سازی شده است می‌توان از سیستم‌های روشنایی متصل به هاب استفاده نمود. این نوع از سیستم‌های روشنایی از طریق اینترنت به هاب متصل و کنترل می‌شوند.

لامپ هوشمند:

لامپ‌های هوشمند از قابلیت‌های زیادی برخوردار هستند. این لامپ‌ها به سرپیچ لامپ‌های معمولی متصل می‌شوند و سپس از طریق وای فای و یا برنامه‌های مخصوص به خود که بر روی تلفن‌های همراه نصب هستند، کنترل می‌شوند. شما می‌توانید به راحتی و از راه دور لامپ‌های هوشمند را کنترل نمائید. این لامپ‌ها ساده یا رنگی هستند و به سنسور مجهز شده‌اند. همچنین بعضی از این لامپ‌های هوشمند به صورت موزیکال عرضه می‌شوند. لامپ هوشمند از قابلیت‌های دیگری نیز برخوردار است. به عنوان مثال شما می‌توانید زمانبندی خاصی را برای این محصول مشخص نمائید تا سیستم روشنایی در زمان مشخصی روشن و خاموش شود. همچنین می‌توانید نور لامپ‌های هوشمند را کم یا زیاد نمائید. نورپردازی بر اساس سناریوها و کنترل با دستیار صوتی برای این لامپ‌ها وجود دارد.

استفاده از سیستم‌ روشنایی هوشمند چه مزیت‌هایی دارد:

intelligent-lighting-system

استفاده از سیستم‌ روشنایی هوشمند، مزیت‌های زیادی را به همراه دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

کنترل از راه دور و زیباسازی:

یکی از این مزیت‌ها، کنترل سیستم‌های روشنایی از راه دور است. شما با استفاده از چنین سیستمی می‌توانید از راه دور و در هر زمانی که بخواهید نور مکان مورد نظر خود را کم و زیاد یا خاموش و روشن کنید. همچنین شما می‌توانید نور مکان مورد نظر خود را مطابق با سلیقه‌ی خود تنظیم نمائید. به عنوان مثال: در زمان تماشای تلویزیون می‌توانید نور لایتی را در فضای خانه‌ی خود ایجاد کنید و تجربه‌ای دلچسب را برای خود محیا نمائید.

از طرفی، عدم استفاده از سیستم‌های روشنایی هوشمند و استفاده از سیستم‌های روشنایی سنتی منجر به نصب کلیدهای متعدد بر روی دیوار می‌شود. این کلیدها و پریزهای نصب شده برای خاموش و روشن نمودن چراغ‌ها می‌باشد که معایبی را به همراه دارد. یکی از این معایب تمیز نمودن کلیدها و پریزهای نصب شده بر روی دیوار است. همچنین کلیدها فضاهای زیادی از دیوار را اشغال خواهند کرد و همین موضوع در زیباسازی محیط نیز تأثیرگذار خواهد بود.

همچنین وجود کلیدهای زیاد بر روی دیوار ممکن است که کاربران را گیج نماید که کدامین پریز به کدامین روشنایی مرتبط است. اما با جایگزین کردن کلیدهای چند پل، تمامی این مشکلات برطرف خواهد شد.

تنظیم نور فضا، متناسب با سلیقه‌ی افراد:

یکی دیگر از مزیت‌های سیستم‌ روشنایی هوشمند این است که می‌توانید نور فضای خود را مطابق با سلیقه‌ی خود تنظیم نمائید. چراغ‌های هوشمند ال ای دی می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای انتخاب باشند. شما می‌توانید با استفاده از این چراغ‌های هوشمند فضای خاص و دلنشینی را ایجاد نمائید. کنترل این لامپ‌ها از طریق برنامه‌ی نصب شده در گوشی هوشمند یا دستیار صوتی می‌باشد.

شما با استفاده از این تکنولوژی می‌توانید روشنایی و نور هر بخش از منزل خود را انتخاب نمائید. به عنوان مثال نور آبی رنگ در حمام می‌تواند فضای بسیار آرامی را برای شما ایجاد نماید.

زمان‌بندی:

کمی قبل‌تر اشاره نمودیم که سیستم‌ روشنایی هوشمند از قابلیت زمان‌بندی برخوردار هستند. شما می‌توانید در تنظیمات برنامه‌ا‌ی که به مدیریت سیستم‌های روشنایی مرتبط است، مشخص نمائید که نیاز است چه مدت زمانی چراغ لابی، آشپزخانه، اتاق خواب‌ها، اتاق کار و غیره روشن بماند. همچنین در زمان نبود شما در خانه یا محل کار دسترسی به چنین قابلیتی، مزیت بزرگی خواهد بود؛ چرا که شما می‌توانید از راه دور تنظیمات سیستم روشنایی مکان مورد نظر خود را در دست بگیرید و منجر به ارتقاء امنیت خانه یا محل کار خود شوید.

افزایش بهره‌وری انرژی:

نقل قولی از لوترون الکتریک وجود دارد که اگر سطح روشنایی لامپ تا 25 درصد کاهش یابد، منجر به کاهش 20 درصدی در هزینه‌ی برق می‌شود. بنابراین، کاملاً مشهود است که استفاده از سیستم‌های روشنایی هوشمند تا چه میزان می‌تواند در افزایش بهره‌وری انرژی مؤثر باشد.

خرید سیستم روشنایی هوشمند:

امروزه یکی از موارد مهم در اجرای دکوراسیون داخلی و دیزاین کردن، پیاده‌سازی طرح بر مبنای هوشمندسازی می‌باشد. شرکت کارنو دیزاین در کنار شما است تا مطابق با سلیقه‌ی شما دکوراسیون مورد نظرتان را اجرا نماید و در ایجاد فضایی کلاسیک و زیبا شما را یاری کند.

خرید سیستم روشنایی هوشمند و پیاده‌سازی آن در مکان مورد نظر نیز نقش بسیار مؤثری در دکوراسیون و دیزان نمودن فضای اطراف خواهد داشت. بنابراین، برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر کافیست که با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما به صورت تمام وقت آماده‌ی پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان می‌باشند.