• مشهدـمیدان جانبازـ مجتمع تجاری اداری پاژ_ ساختمان اداری 2_ واحد 1003

سیستم امنیتی هوشمند

سیستم امنیتی هوشمند از فاکتور هایی است که باید به آن پرداخته شود. این فناوری از فناوری‌های (شبکه‌های بی‌سیم و اینترنت اشیا) استفاده می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا سیستم‌های امنیتی خود را در خانه شخصی‌سازی و نظارت کنند و بتوانند امنیت را در منطقه‌ی وسیع‌تری مدیریت نمایند.

در نتیجه، ساختمان‌های هوشمند از تعداد زیادی سیستم تشکیل شده‌اند، اما هیچ ساختمانی بدون تدابیر ایمنی مناسب نمی‌تواند هوشمند باشد.

سیستم‌ امنیتی هوشمند چگونه کار می‌کند؟

سیستم‌های امنیتی هوشمند اصلی خانه و مشاغل معمولاً بر روی یک برنامه‌ی تلفن همراه یا رایانه متمرکز می‌شوند که کاربر می‌تواند از آن برای نظارت و مدیریت امنیت ساختمان خود استفاده نماید. در نتیجه، می‌توان آن را به یک سیستم امنیتی مبتنی بر اینترنت متصل کرد که ورود و خروج، وضعیت قفل‌های هوشمند، باز یا بسته بودن درب‌ها، روشنایی، گرمایش، سیستم‌های آب و موارد دیگر را شناسایی می‌کند و دیدی جامع را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

آیا کنترل دسترسی هوشمند می‌تواند امنیت را افزایش دهد؟

سیستم‌های کنترل دسترسی پیچیده‌تر، یک لایه‌ی امنیتی اضافی را اضافه می‌کنند. در خانه یا محل کار می‌توان کدهای هوشمند منحصربه‌فردی را برای هر کاربر ارسال کرد که نیاز به کلیدهای فیزیکی را از بین می‌برد. افراد شناخته شده می‌توانند از کدهای هوشمند خود استفاده نمایند.

به عنوان مثال: مکان اداری‌ای را تصور نمائید که کارمندان فقط اجازه‌ی دسترسی به بعضی از اتاق‌ها را دارند. در چنین وضعیتی به واسطه‌ی سیستم‌های امنیتی هوشمند، کارمندان می‌توانند فقط در مکان‌های مجاز ورود و خروج کنند.

در نتیجه، مدیران ساختمان با استفاده از این فناوری می‌توانند کنترل کنند که چه کسانی وارد یک ساختمان شوند و یا از کجا مجاز به ورود خواهند بود.

ویژگی‌های سیستم‌ امنیتی هوشمند:

سیستم امنیتی هوشمند

هدف اصلی به کار بردن سیستم‌های امنیتی هوشمند، این است که بتوان بدون محدودیت مسافت و زمان، امنیت و کنترل ساختمان مورد نظر را در دست گرفت. از همین جهت، سیستم‌های امنیتی هوشمند باید از ویژگی‌های زیر برخوردار باشند. از جمله:

کنترل از راه دور:

با سیستم امنیتی هوشمند، شما باید در هر زمانی بتوانید امنیت ساختمان مورد نظر خود را بررسی نمائید. به عنوان مثال: در صورت عدم حضور خود در مکان مورد نظر باید بتوانید بررسی نمائید که چه کسی زنگ در خانه‌ی شما را می‌زند؟ یا آیا قصد دارید که از راه دور اجازه‌ی دسترسی افراد به داخل خانه را بدهید یا خیر؟ همچنین در صورت حضور بدون هماهنگی افراد در داخل ساختمان می‌توانید سریعاً اقدامات لازم را انجام دهید. به یاد داشته باشید که این سیستم باید امکان کنترل از راه دور (قفل نمودن یا باز نمودن درب‌ها) را به شما بدهد.

اعلام هشدار:

همانطور که اشاره نمودیم کاربران با استفاده از سیستم‌های امنیتی هوشمند در زمان‌هایی که از خانه‌ی خود دور هستند می‌توانند امنیت خانه‌ی خود را مورد بررسی قرار دهند. بنابراین، اگر دری باز شده باشد، قفلی شکسته شده باشد و یا چراغی روشن شده باشد، این سیستم‌ها اطلاعاتی را دریافت خواهند کرد که می‎تواند به طور خودکار یا دستی به پلیس مخابره شود. همچنین این سیستم‌های هوشمند به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که می‌توانند به طور فعال در مورد نقص‌های امنیتی احتمالی، مانند: درب‌هایی که به‌درستی بسته نمی‌شوند یا قفل‌های هوشمندی که دچار نقص شده‌اند، به افراد مربوطه هشدار دهند. سایر سیستم‌های امنیتی هوشمند ممکن است طوری برنامه‌ریزی شوند که در صورت شکستن یا غیرفعال شدن، اعلان‌های هشدار را به کاربر یا پلیس ارسال کنند. آخرین ویژگی متداول اتوماسیون خانگی یک سیستم امنیتی، دزدگیر هوشمند دود آن است. این دستگاه با اتصال Wi-Fi و قابلیت برقراری ارتباط و تعیین دقیق محل آتش سوزی، زنگ هشدار دود سنتی را دریافت کرده و آن را وارد عصر دیجیتال می‌کند. نکته‌ی بسیار خوب در مورد این آلارم‌ها این است که می‌توانند هشدارها را به تلفن شما ارسال کنند تا بتوانید از هر مشکلی حتی زمانی که خارج از خانه هستید آگاه باشید. همچنین می‌توانید در صورت هشدار کاذب به راحتی آن‌ها را ساکت نمائید.

قفل‌های هوشمند:

قفل‌های هوشمند نه تنها برای امنیت، بلکه برای راحتی نیز عالی هستند و اغلب به شما این امکان را می‌دهند که به طور کامل از کلیدها چشم پوشی کنید. این قفل‌ها، توانایی برقراری ارتباط با تلفن هوشمند شما از طریق Wi-Fi یا بلوتوث را دارند و به شما امکان می‌دهد تا درب خود را از هر جایی قفل و باز نمائید.

انواع قفل‌های هوشمند:

چند نوع قفل هوشمند وجود دارد که با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب نمائید. اولین مورد سنتی‌تر است، با یک صفحه‌ی شماره یا صفحه‌ی لمسی که در آن کدی را وارد می‌کنید که قفل درب شما را باز می کند. برخی از نمونه‌ها عبارتند از: قفل دیجیتالی و صفحه‌ی نمایش لمسی. نوع دوم به طور کامل از صفحه کلید و صفحه‌ی نمایش چشم پوشی می‌کند و به یک برنامه در تلفن هوشمند شما برای انجام وظایف قفل و باز کردن متکی است. آخرین نکته‌ای که در انتخاب قفل هوشمند باید به آن توجه داشت این است که آیا می‌تواند کلید را نیز بپذیرد یا خیر. برخی از افراد با دانستن این گزینه احساس بهتری دارند، اما همه‌ی قفل‌های هوشمند دارای یک شکاف کلید سنتی نیستند.

زنگ‌های هوشمند:

زنگ‌های هوشمند نیز جزئی از سیستم‌های امنیتی هوشمند، به حساب می‌آیند. وقتی شخصی به درب ورودی نزدیک می‌شود این زنگ‌ها به کاربران اطلاع می‌دهند و کاربران می‌توانند از راه دور شخص مورد نظر را ببینند. به عبارت دیگر، وقتی کسی زنگ را به صدا در می‌آورد یا بسته به سیستم به در نزدیک می‌شود، زنگ یک هشدار به تلفن شما ارسال می‌کند و دوربین را فعال می‌نماید و به شما امکان می‌دهد تا تصویر واضحی از کسانی که آنجا هستند را بدون توجه به اینکه کجا هستید، ببینید.

دوربین‌های هوشمند:

دوربین‌های هوشمند دارای اتصالات Wi-Fi هستند و امکان مشاهده و کنترل از راه دور آن‌ها با استفاده از یک برنامه‌ی گوشی هوشمند فراهم می‌شود. ساختار دوربین‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. دوربین‌های فضای باز باید از عناصر محافظت کنند که معمولاً به این معنی است که حجیم‌تر هستند و از مواد سخت‌تری مانند فلز ساخته می‌شوند. دوربین‌های داخلی می‌توانند کوچک‌تر باشند. در هر صورت، ویژگی‌هایی که می‌خواهید به دنبال آن باشید شامل وضوح بالا، میدان دید وسیع، تشخیص حرکت و ضبط صدا است. به طور معمول ما اتصال Wi-Fi را به عنوان یک ویژگی ضروری در نظر می‌گیریم، اما از آن‌جایی که ما در مورد دوربین‌های هوشمند صحبت می کنیم، Wi-Fi یک امر مسلم است.

چراغ‌های هوشمند:

روشنایی هوشمند نیز ترکیبی از راحتی و امنیت بیشتر است. چراغ‌های هوشمند، لامپ های LED با قابلیت Wi-Fi هستند که می‌توانند از طریق یک برنامه‌ی تلفن هوشمند کنترل شوند. شما می‌توانید لامپ‌ها را روشن یا خاموش کنید یا به صورت دستی یا طبق برنامه لامپ‌ها را کم‌نور نمائید و رنگ آن‌ها را از میان مجموعه‌ای از رنگ‌های به ظاهر بی‌پایان انتخاب کنید. با وجود این فناوری دیگر لازم نیست نگران این باشید که آیا قبل از رفتن به تعطیلات چراغ را روشن گذاشته‌اید یا خیر؟! می‌توانید لامپ‌ها را به‌صورت جداگانه خریداری کنید، که این امر باعث می‌شود تا نصب راحت‌تری نیز داشته باشید. ممکن است لامپ‌ها کمی گران به نظر برسند، اما به خاطر داشته باشید که آن‌ها لامپ‌های LED هستند. بنابراین، عمر آنها بسیار بیشتر از لامپ‌های رشته‌ای معمولی است. در نتیجه: شما از سیستم‌های امنیتی هوشمند فقط در مواقع اضطراری استفاده نخواهید کرد. شما می‌توانید با استفاده از چنین سیستمی از خانه‌ی خود به صورت تمام وقت محافظت نمائید. با استفاده از سیستم‌های امنیتی هوشمند می‌توانید هر یک از قسمت‌های خانه‌ی خود را به صورت جداگانه کنترل و مدیریت نمائید. این سیستم‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید برای آن‌ها سناریوهای مختلفی را تعریف کنید. این سناریوها با توجه به نیاز کاربری شما خواهند بود. به عنوان مثال: می‌توانید برای قفل شدن درب‌های ورودی زمان خاصی را مشخص نمائید. این سیستم‌ها قابلیت فعال و غیر فعال کردن از راه دور را نیز دارند. با رخ دادن هرگونه خطر احتمالی‌ای، اعلان‌های هشدار برای شما ارسال می‌شود و می‌توانید در جریان تمامی تغییرات و احتمالات قرار بگیرید.

راه‌اندازی سیستم امنیتی هوشمند

شما می‌توانید برای راه‌اندازی سیستم‌های امنیتی هوشمند با کارشناسان و مشاورین مربوطه صحبت نمائید. مشاورین به شما کمک خواهند کرد تا با توجه به میزان بودجه‌ی خود سیستم‌های امنیتی خود را هوشمند کرده و امنیت ساختمان خود را چندین برابر کنید.

برای هوشمند سازی سیستم‌های امنیتی همین الآن با کارشناسان شرکت کارنو دیزاین تماس حاصل فرمائید.

شماره تماس: 09158900714 _ 37057053(۰۵۱)