• مشهدـمیدان جانبازـ مجتمع تجاری اداری پاژ_ ساختمان اداری 2_ واحد 1003

سیستم کنترل تردد هوشمند

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و طراحی سیستم‌های هوشمند، مدیریت و نظارت بر کارها بسیار آسان شده است. سیستم کنترل تردد هوشمند نیز از قابلیت‌های زیادی برخوردار است و در بسیاری از مکان‌ها همچون: مکان‌های اداری، اتا‌ق‌های‌ سرور، اتاق‌های رک و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درواقع، ایجاد یک راه حل امنیتی جامع برای یک ساختمان تجاری کار ساده‌ای نیست. تأثیر امنیت فیزیکی ضعیف می‌تواند کل سازمان را تحت تأثیر قرار دهد و منجر به آسیب به اموال شرکت، از دست دادن داده‌های محرمانه، سقوط مالی و غیره شود. به همین دلیل است که سیستم‌های کنترل دسترسی اداری بسیار مهم هستند. یک سیستم امنیتی فیزیکی مؤثر به انواع روش‌های امنیتی یکپارچه نیاز دارد تا عملیات یکپارچه با فناوری‌ها، ویژگی‌ها و قابلیت‌های نوآورانه را ایجاد نماید.

شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین نیز به عرضه‌ی این نوع سیستم‌های هوشمند می‌پردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، ادامه‌ی محتوا را مطالعه نمائید.  

سیستم کنترل تردد هوشمند

تمامی سیستم‌های هوشمند دارای مغز الکترونیکی و سنسورهای حساسی هستند. این سیستم‌ها با توجه به ساختاری که دارند از قابلیت‌های زیادی برخوردار می‌باشند. یکی از این سیستم‌های هوشمند، سیستم کنترل تردد هوشمند است. شما می‌توانید از قبل برنامه‌هایی را به این سیستم بدهید تا مطابق با برنامه‌های داده شده کار کند و نیازهای شما را رفع نماید.

این سیستم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت عدم مطابقت با برنامه‌های داده شده، سریعاً به صورت هشداری در آمده و مسئولین مربوطه را آگاه می‌کنند.

به عبارتی دیگر، سیستم‌های هوشمند، سیستم‌هایی هستند که در آن دخالت انسان به حداقل رسیده و ثبت و کنترل تردد افراد به صورت مکانیزه و هوشمند انجام می‌شود.

چرا باید از سیستم کنترل تردد هوشمند استفاده نمائیم؟

امنیت یکی از موضوعات مهمی است که بشر همیشه به آن پرداخته است. از همین جهت، افراد برای تحقق ایجاد امنیت، در زمان‌های گوناگون ابزارهای خاصی را به وجود آورده‌اند. در حال حاضر و با گذشت زمان این ابزارها پیشرفته‌تر شده‌ و سیستم‌های کنترل تردد به وجود آمده‌اند.  

شما به واسطه‌ی این سیستم‌ها می‌توانید در هر زمان و در هر مکانی تردد افراد را بررسی و نظارت نمائید. بنابراین، اگر می‌خواهید امنیت مکان مورد نظر خود را ارتقاء دهید از خرید سیستم کنترل تردد هوشمند غافل نشوید.

در نهایت شما با استفاده از این سیستم‌ها می‌توانید:

 • – از ورود و خروج افراد مسئول و غیر مسئول به مکان مورد نظر آگاه شوید.
 • – زمان خروج و ورود افراد را بدانید.
 • – از باز بودن یا بسته بودن درب‌ها اطمینان حاصل نمائید.
 • – با استفاده از زمان‌بندی، درب‌ها را باز یا بسته کنید.

این سیستم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت عدم مطابقت با برنامه‌های داده شده، سریعاً به صورت هشداری در آمده و مسئولین مربوطه را آگاه می‌کنند.

به عبارتی دیگر، سیستم‌های هوشمند، سیستم‌هایی هستند که در آن دخالت انسان به حداقل رسیده و ثبت و کنترل تردد افراد به صورت مکانیزه و هوشمند انجام می‌شود.

در چه مکان‌هایی می‌توان از سیستم‌های کنترل تردد هوشمند استفاده نمود:

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره نمودیم شما در هر مکانی که قصد ارتقاء امنیت آن را داشته باشید، می‌توانید از سیستم‌های کنترل تردد هوشمند استفاده نمائید. به یاد داشته باشید که برای استفاده از این سیستم‌ها هیچ محدودیتی زمانی و مکانی‌ای وجود ندارد.

کاربردهای اتوماسیون تردد:

مدیران یک مجموعه با استفاده از این سیستم‌ها می‌توانند تردد تک تک افراد و پرسنل را بررسی کنند. این دستگاه‌ها با توجه به قابلیت‌هایی که در آن‌ها پیاده‌سازی شده است، از سرعت تشخیص اثر انگشت، کارت و تشخیص چهره‌ی فوق‌العاده‌ای برخوردار می‌باشند و همچنین قابلیت اتصال به کامپیوترها را دارند.

قابلیت‌های سیستم کنترل تردد هوشمند

سیستم تردد هوشمند

همانطور که گفته شد این سیستم‌ها از قابلیت‌هایی برخوردار هستند. اکنون در این قسمت به این قابلیت‌ها اشاره می‌نمائیم.

عدم کپی و تکثیر کلیدهای الکتریکی:

اگر یک شخص غیرمجاز این توانایی را داشته باشد که از کلیدهای شما کپی کند و شناسایی نشود، در این صورت شما یک ضعف امنیتی جدی دارید. کلیدهای الکتریکی برعکس کلیدهای سنتی از قابلیت کپی و تکثیر شدن برخوردار نمی‌باشند. همین موضوع باعث می‌شود تا افراد مناسب در داخل و افراد نامناسب در بیرون مجموعه‌ی مورد نظر قرار بگیرند. هدف سیستم‌های کنترل دسترسی جلوگیری از ورود غیرمجاز و ایجاد تمایز واضح بین اموال عمومی و خصوصی است. سیستم‌های کنترل دسترسی می‌توانند جریان ترافیک ساختمان را کنترل کنند و در عین حال از دسترسی متجاوزان غیرمجاز به مناطق تحریم شده جلوگیری نمایند.

تنظیم سطح دسترسی:

تنظیم سطح دسترسی، یکی دیگر از قابلیت‌های سیستم‌های کنترل تردد هوشمند است. شما می‌توانید هر تعداد از افراد را که می‌خواهید انتخاب کرده و به ‌آن‌ها امکان دسترسی بدهید. همچنین هر زمانی که خواستید، می‌توانید دسترسی آن‌ها را محدود کرده و این امکان را برای افرادی دیگر به وجود آورید.

ثبت زمان و تاریخ تردد افراد:

یکی دیگر از قابلیت‌های سیستم کنترل تردد هوشمند، ثبت زمان و تاریخ تردد افراد می‌باشد. شما به وسیله‌ی چنین سیستمی می‌توانید زمان و تاریخ افرادی که در مکان مورد نظر تردد داشته‌اند را مورد بررسی قرار دهید.

درواقع، این سیستم‌ها نه تنها ورود و خروج افراد را کنترل می‌کنند، بلکه داده‌های زنده و مداوم را نیز ارائه می‌دهند. آن‌ها ردیابی می‌کنند که چه کسی و در چه زمانی وارد یک نقطه‌ی دسترسی می‌شود و از آن خارج می‌شود.

کنترل و نظارت از راه دور:

با وجود این سیستم‌ها دیگر مهم نیست که در کجا هستید. شما می‌توانید از راه دور تردد افراد را نظارت کرده و از باز بودن یا بسته بودن درب‌ها اطمینان حاصل نمائید. همچنین می‌توانید تنظیمات مورد نظر خود را از راه دور اعمال کنید

اعلام هشدار:

همانطور که در مقاله آورده شد، سیستم‌های هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت عدم مطابقت با برنامه‌هایی که به آن‌ها داده شده است، به حالت اعلام هشدار در آمده و افراد مسئول را آگاه می‌سازند.

انواع سیستم‌های کنترل تردد هوشمند

سیستم‌های کنترل تردد هوشمند از انواع گوناگونی برخوردار هستند که در این قسمت به معرفی چند نمونه‌ی آن می‌پردازیم.

 • – سیستم‌های کنترل دسترسی.
 • – دستگاه‌های اکسس کنترل.
 • – دستگاه‌های حضور و غیاب.
 • – گیت‌های کنترل تردد.
 • – درب‌های اتوماتیک.
 • – آیفون‌های تصویری.
 • – کرکره‌های برقی.
 • – قفل‌های هوشمند الکترونیکی.
 • – دستگاه‌ها و تجهیزات تردد شمار.
 • – تجهیزات تردد شمار رادیویی و غیره.

شما باید هم راستا با نیازهای خود این سیستم‌ها را تهیه نمائید.

خرید سیستم کنترل تردد هوشمند

شما می‌توانید برای خرید سیستم کنترل و تردد هوشمند، همین الآن با کارشناسان و مشاوران شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین تماس بگیرید. ما در این تماس پاسخگوی تمامی سؤالات شما خواهیم بود.

پس، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس: 09158900714 _ 37057053(۰۵۱)