• مشهدـمیدان جانبازـ مجتمع تجاری اداری پاژ_ ساختمان اداری 2_ واحد 1003

هوشمند سازی پارکینگ

هوشمند سازی پارکینگ مزایای زیادی را به همراه دارد. شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در عرصه‌ی طراحی و هوشمند سازی ساختمان‌ها به فعالیت می‌پردازد. شما نیز می‌توانید برای هوشمند سازی پارکینگ با مشاوران و کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمائید تا اطلاعات لازم در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد.

هوشمند سازی پارکینگ:

این فناوری یکی از بهترین روش‌های مقابله با مشکلات ترافیک می‌باشد. برای رفع معضلاتی چون: شلوغی شهرها یا صف‌های طولانی در مراکز تجاری می‌توان از هوشمند سازی پارکینگ بهره برد. با استفاده از این سیستم مدرن می‌توان بر مشکلاتی چون:

 • هدر رفت زمان.
 • عدم دسترسی سریع به مکان پارک.
 • عدم کاهش ازدحام.
 • عدم کاهش آلودگی در فضاهای پارکینگ.
 • عدم برنامه‌ریزی و مدیریت برای ساعات ترافیک.

غلبه کرد.

تجهیزات قابل استفاده برای هوشمند سازی پارکینگ:

برای هوشمند ساختن پارکینگ‌ها می‌توان از تجهیزات متعددی استفاده نمود.

تجهیزاتی چون:

 • – سنسورهای تشخیص ارتفاع (جهت جلوگیری از ورود خودروهایی که ارتفاع غیراستاندارد دارند).
 • – دوربین‌های مداربسته (جهت ثبت و شناسایی پلاک‌های خودرو، رانندگان و سرنشینان).
 • – سنسورهای اعلام حضور خودروها.
 • – گیت‌های کنترل تردد.
 • – راه بند.
 • – سیستم‌های روشنایی.
 • – و غیره

تمامی این تجهیزات به شما کمک خواهند کرد تا از داشتن پارکینگی هوشمند برخوردار شوید و از مزایا و امکانات آن بهره‌مند گردید.   

 • – هدر رفت زمان.
 • – عدم دسترسی سریع به مکان پارک.
 • – عدم کاهش ازدحام.
 • – عدم کاهش آلودگی در فضاهای پارکینگ.
 • – عدم برنامه‌ریزی و مدیریت برای ساعات ترافیک.

غلبه کرد.

انواع هوشمند سازی پارکینگ:

هوشمند سازی پارکینگ

همانطور که می‌دانید میزان ورود و خروج خودروها در پارکینگ‌های تجاری و اداری به نسبت پارکینگ‌های مسکونی بیشتر می‌باشد. بنابراین، اهداف کاربری برای هوشمند سازی پارکینگ با توجه به نوع پارکینگ متفاوت خواهد بود.

در نتیجه، هوشمند سازی پارکینگ باید با توجه به نوع پارکینگ صورت گیرد.

هوشمند سازی پارکینگ مراکز اداری و مسکونی:

شما می‌توانید برای هوشمند ساختن پارکینگ‌های اداری و مسکونی از تجهیزات و سیستم‌هایی چون: آنتن‌های ورودی-خروجی، رسیورهای سیگنال‌های متنوع نوری-رادیویی، پلاک خوان، تگ خوان و غیره استفاده نمائید. زیرا، در مراکز اداری و مسکونی جای پارک هر خودرو ثابت و مشخص است. تجهیزات دیگری برای اعمال در این پارکینگ‌ها وجود دارد. از جمله: ریموت‌های نور بالا، درب اتوماتیک، دوربین‌های تگ خوان و غیره. با نصب رسیورها روی جکِ درب اتوماتیک نیز می‌توان سیگنال‌های رادیویی ریومت‌های معمولی، نوری و ریموت‌های نور بالا را شناسایی نمود.

هوشمند سازی پارکینگ ساختمان‌های تجاری:

پارکینگ‌های تجاری با پارکینگ‌های اداری و مسکونی تفاوت دارند. در پارکینگ‌های اداری و مسکونی جای پارک خودروها و تعدا آن‌ها مشخص است. اما پارکینگ‌های تجاری از ماهیت عمومی برخوردار هستند. بنابراین، پارکینگ‌ تجاری در قیاس با پارکینگ اداری و مسکونی نیازمند نظارت و کنترل بیشتری می‌باشد. همچنین رانندگان برای سهولت در پیدا کردن پارکینگ تجاری به دریافت راهنمایی نیاز خواهند داشت. در نتیجه، هوشمند بودن پارکینگ در مراکز تجاری برای رانندگان و صاحبان خودرو مزیت‌ بزرگی به شمار می‌آید. این موضوع از جنبه‌ی اقتصادی نیز می‌تواند برای مراکز تجاری مفید باشد. زیرا افراد ترجیح می‌دهند برای پارک نمودن خودروهای خود با سختی مواجه نشوند و با سهولت جای پارکی را بیابند. از همین جهت، مراجعه به مراکز تجاری‌ که دارای پارکینگ هوشمند هستند، برای رانندگان در اولویت خواهد بود. هوشمند نمودن پارکینگ‌های تجاری چنین قابلیتی را به رانندگان می‌دهد تا با توجه به زمان توقف خودرویشان درجایگاه پارک، حق پارک را به مسئول مربوطه پرداخت نمایند. زمان توقف خودرو بدون دخالت انسان، توسط سیستم‌های هوشمند ثبت می‌گردد. از همین جهت، احتمال خطا در زمان ثبت وجود ندارد. هوشمند سازی پارکینگ‌های تجاری از هدر رفت زمان رانندگان نیز جلوگیری می‌کند. PGS راهنمای پارکینگ است و PMS نیز سیستم مدیریت پارکینگ می‌باشد. این سیستم‌ها به رانندگان کمک خواهند کرد تا در کوتاه‌ترین زمان جای پارک دلخواه خود را پیدا کنند.

برای پارکینگ‌های هوشمند تجاری از چه تجهیزاتی استفاده می‌شود؟

عموماً در پارکینگ‌های هوشمند شده‌ی تجاری از تابلوها‌ی راهنما، نرم افزار مانیتورینگ محل خودرو، رابط‌ها، کنترل کننده‌های محلی، سیستم‌های پرداخت، سنسورها و غیره استفاده می‌شود.

مزایای پارکینگ هوشمند:

سیستم هوشمند سازی در هر امری، مزایای خاص خود را دارد. برخورداری از پارکینگ هوشمند نیز دارای مزایای خاص خود می‌باشد.

با استفاده از این فناوری:

 • – ورود و خروج تمامی خودروها در هر ساعت از شبانه‌روز ثبت خواهد شد.
 • – با ثبت شماره پلاک خودروها امنیت مراکز اداری، تجاری یا مسکونی ارتقاء می‌یابد.
 • – هرگز بر سر جای پارک در مراکز اداری، مسکونی و حتی تجاری مشکلی پیش نخواهد آمد.
 • – رانندگان به سرعت به سمت پارکینگ هدایت می‌شوند و با هدر رفت زمان مواجه نخواهند شد.
 • – اطلاعات لازم توسط گیت‌های ورودی سیستم‌های کارت خوان، پلاک خوان و تگ خوان دریافت می‌شود. سپس، داده‌ها برای پردازش به مدیریت پارکینگ ارسال خواهند شد.
 • – سرقت خودرو در پارکینگ‌های هوشمند به علت سیستم‌های ایمنی بالا اتفاق نخواهد افتاد.

هوشمند سازی پارکینگ به چه میزان بودجه‌ای نیاز دارد؟

پارکینگ جزئی از ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی به حساب می‌آید؛ از همین جهت، هوشمند سازی آن بسیار ضروری و مهم است. هوشمند ساختن پارکینگ‌ها، در ارتقاء امنیت مکان مورد نظر نیز تاثیرگذار خواهد بود. در نتیجه، بهتر است که برای هوشمند سازی پارکینگ مورد نظر، اقدامات لازم را انجام دهید. شما می‌توانید با مشاورین شرکت ما تماس بگیرید تا در این باره اطلاعات لازم را کسب نمائید. البته یکی از سؤالاتی که همیشه پرسیده می‌شود، میزان بودجه‌ی لازم برای انجام این پروژه است. در واقع، میزان بودجه‌ی مورد نیاز برای هوشمند ساختن پارکینگ به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله: حجم پروژه، نوع سیستم‌های مورد نیاز، هدف کاربری و غیره. بنابراین، بهتر است برای اطلاع از میزان بودجه‌ی مورد نظر با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید.

اقدامات لازم برای هوشمند سازی پارکینگ:

اگر قصد هوشمند سازی پارکینگ خود را دارید، بهتر است که در ابتدا و قبل از مرحله‌ی اجرایی، با مشاورین و کارشناسان متخصص در این حوزه مشورت نمائید. شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این زمینه از متخصصین حرفه‌ای و کاردان برخوردار می‌باشد. شما می‎توانید از مشاوره‌های رایگان این شرکت بهره برده و تمامی اطلاعات ضروری و مورد نیاز را کسب نمائید. به یاد داشته باشید که هوشمند سازی، نیازمند هزینه‌های بالایی خواهد بود؛ بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی در ابتدا آگاهی لازم را توسط متخصصین مربوطه به دست آورید. اینگونه از خسارت‌های احتمالی و ضررهای مالی جلوگیری خواهد شد.

شماره تماس: 09158900714 _ 37057053(۰۵۱)