• مشهدـمیدان جانبازـ مجتمع تجاری اداری پاژ_ ساختمان اداری 2_ واحد 1003

سیستم تهویه هوشمند

 یک سیستم تهویه‌ هوشمند از نظر مصرف انرژی خودکفا، هوشمند و کارآمد است. صورت حساب‌های شما را کاهش می‌دهد، جریان هوا را تازه نگه می‌دارد و نیاز به کنترل دستی را از بین می‌برد. شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین به عرضه‌ و پیاده‌سازی این سیستم‌های هوشمند می‌پردازد. هوشمند سازی سیستم تهویه در حال حاضر یکی از موارد ضروری در صنعت ساختمانی و مهندسی به حساب می‌آید.

از سیستم‌های تهویه‌ی هوشمند برای سالم نگه داشتن دستگاه‌های الکترونیکی، حفظ نمودن میوه‌ها، گیاهان و حتی آثار هنری استفاده می‌شود.

مقامات بهداشتی، سازمان‌های دولتی و سازمان‌های حرفه‌ای نیز این روزها در مورد کیفیت هوای داخلی صحبت می‌کنند و چیزی که همه‌ی آن‌ها بر آن اتفاق نظر دارند این است که آلودگی داخلی، هر علتی که داشته باشد با تهویه‌ی هوای تازه کاهش می‌یابد. در حال حاضر با ابراز نگرانی در سطح ملی در مورد ایمنی هوا در مدارس، مشاغل و غیره تقاضا برای هوشمند سازی سیستم تهویه افزایش یافته است.

سیستم تهویه هوشمند هوا

این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که شما بدون محدودیت زمانی و مکانی بتوانید تهویه‌ی مکان مورد نظر خود را در دست بگیرید. تهویه‌ی هوشمند از طریق تکنولوژی وای فا و اینترنت کار می‌کند و به شما چنین امکانی را خواهد داد تا بتوانید از تهویه‌ی مطبوع مکان مورد نظر خود لذت ببرید.

شما می‌توانید دستگاه تهویه را بر روی یکی از دیوارها یا پنجره‌ها نصب نمائید. همچنین شما می‌توانید سیستم تهویه‌ی هوشمند خود را از راه دور و از طریق گوشی هوشمند خود، خاموش و روشن نمائید.

این سیستم‌ها از چنین قابلیتی نیز برخوردار هستند که شما به آن‌ها برنامه دهید تا طبق زمان‌بندی خاصی کار کنند و به تهویه‌ی فضای مورد نظر شما بپردازند. 

با سیستم تهویه‌ هوشمند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید:

سیستم‌های تهویه‌ی هوشمند با کاهش استفاده از کمپرسور منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شوند. اساساً هرچه تعداد چرخه‌های کمپرسور کمتر باشد، برق کمتری نیز مصرف خواهد شد. به نوبه‌ی خود، هرچه تعداد سیکل‌های کمپرسور مورد نیاز کمتر باشد به معنای تجهیزات طولانی‌تر است؛ زیرا کمپرسور نیازی به کار مداوم ندارد. به یاد داشته باشید که عمر طولانی‌تر تجهیزات برابر است با صرفه‌جویی طولانی مدت در هزینه.

تکنولوژی بدون باد در سیستم‌های تهویه‌ی هوشمند:

همانطور که می‌دانید بعضی از افراد وقتی در معرض باد قرار می‌گیرند سردرد خواهند شد. از همین جهت، تکنولوژی بدون باد در هوشمند سازی سیستم تهویه کمک خواهد کرد تا افراد دچار سردرد و یا کمر درد نشوند. این سیستم هوشمند باد را به‌صورت مستقیم پرتاب نمی‌کند و منجر خواهد شد تا سلامتی شما کاملاً حفظ گردد. در این فناوری جدید در ابتدا مکان مورد نظر به سرعت خنک می‌شود و پس از آن پرتاب باد قطع خواهد شد و از طریق حفره‌های روی کولر، فضا خنک می‌گردد.

فعال نمودن حالت خواب:

یکی از امکاناتی که سیستم‌های تهویه‌ی هوشمند از آن برخوردار هستند، فعال نمودن و آمده کردن فضای مورد نظر برای خواب است. برای فعال نمودن چنین حالتی باید دکمه‌ی مرتبط به زمان خواب را بزنید. بعد از آن، سیستم تهویه‌ی مطبوع هوشمند شروع به افزایش دمای مورد نظر می‌کند و در نهایت فضا برای خواب محیا می‌گردد. این دما در مدت زمان مشخصی ثابت خواهد ماند.

تهویه‌ها‌ی هوشمند، زمان فرار را در صورت آتش سوزی افزایش می‌دهند:

اگر در محل کار یا خانه‌ا‌ی آتش‌سوزی رخ دهد، آیا زمان کافی‌ای برای خارج شدن از آن مکان وجود دارد؟ یکی از مزایای نادیده گرفته شده‌ی سیستم‌های تهویه‌ی مطبوع، وارد کردن هوای تازه به اتاق خواب‌ها و فضاهای نشیمن و غیره است. با این سیستم‌ها اکسیژن بیشتری برای تنفس افراد در دسترس است و در نتیجه در صورت رخ دادن آتش‌سوزی، زمان فرار طولانی‌تر محیا می‌شود. از همین جهت، ساختمان‌های تجاری مجهز به کنترل‌کننده‌های تهویه‌ی هوشمند ایمن‌تر هستند.

عدم استفاده از سیستم‌ تهویه‌ هوشمند:

سیستم تهویه هوشمند

سیستم‌های تهویه‌ی هوشمند، کسب‌وکار شما را برای مشتریان و کارمندان جذاب‌تر می‌کند. یک سیستم تهویه‌ی استاندارد برای خنک کردن و گرم کردن هوای بازیافتی طراحی شده است. اگر از چنین سیستم‌هایی استفاده نگردد، از آن‌جایی که هوا فقط بازیافت می‌شود، ناخالصی‌ها شروع به جمع شدن می‌کنند. بوهای داخلی، گرد و غبارها، گرده‌ها، گازها و حتی ویروس‌ها، باکتری‌ها و کپک‌ها جایی برای رفتن ندارند. در نتیجه، کیفیت هوای داخلی به طور فزاینده‌ای ضعیف می‌شود.

سیستم‌های تهویه‌ی هوشمند نه تنها مواد شیمیایی و بوها را حذف می‌کنند، بلکه ویروس‌ها، باکتری‌ها و کپک‌های موجود در هوا را با افزایش کیفیت هوای خوب از ساختمان خارج می‌کنند. با تعادل بیشتر بین IAQ (کیفیت هوای داخلی) و OAQ (کیفیت هوای بیرون) بوهای کمتر و مهم‌تر از آن، خطرات کم‌تری برای سلامتی به وجود می‌آید. در مجموع، این یک تجربه‌ی تجاری بسیار ایمن‌تر، دلپذیرتر و جذاب‌تر را برای مشتری و کارمندان و تمامی افراد آن ساختمان ایجاد می‌نماید.

طریقه‌ی مدیریت کردن سیستم تهویه‌ی هوشمند:

شما می‌توانید با استفاده از تلفن همراه هوشمند، تبلیت، الکسای آمازون و سایر تجهیزات هوشمند دیگر به مدیریت و کنترل تهویه‌ی مکان مورد نظر خود بپردازید. در هر کجایی که باشید می‌توانید قبل از ورود، تهویه‌ی آن مکان را فعال کرده و هوای تمیز را برای خود آماده سازید.

تهویه‌ی هوشمند چه تفاوتی با ترموستات هوشمند دارد؟

در پاسخ باید گفت که سیستم تهویه‌ی هوشمند با ترموستات هوشمند تفاوت دارد و تنها شباهت آن‌ها این است که هردویشان با وای فا قابل کنترل می‌باشند. ترموستات هوشمند وظیفه دارد تا دمای مکان مورد نظر را بررسی کند و پس از آن دستورات لازم را به سیستم تهویه‌ی هوشمند بدهد.

سیستم‌های تهویه‌ی هوا به صورت مجزا طراحی شده‌اند، در صورتی که ترموستات‌ها معمولاً به شکل مرکزی عمل می‌کنند.

به طور خلاصه:

بهتر است که تمامی کسب‌وکارها در محل کار خود به نصب و راه‌‎اندازی سیستم تهو‌یه‌ی هوشمند بپردازند. نصب این سیستم‌ها برای منازل مسکونی نیز بسیار پرکاربرد است.

چنین سیستم‌هایی با استفاده از انرژی کمتر باعث صرفه‌جویی در هزینه می‌شوند. همچنین، ایمنی را با افزایش زمان فرار در مواقع آتش‌سوزی افزایش می‌دهند و با حذف مواد شیمیایی و بوهای مضر کسب‌وکار را برای کارکنان و مشتریان جذاب‌تر و سالم‌تر می‌کنند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، خریداری و راه‌اندازی سیستم‌های تهویه‌ی هوشمند، با شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین تماس بگیرید.

شماره تماس: 09158900714 _ 37057053(۰۵۱)