• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

روش هایی برای طراحی منزل با چوب

روش هایی برای طراحی منزل با چوب

روش هایی برای طراحی منزل با چوب

اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با چوب فکر کنید. چوب به فضای شما گرما می‌بخشد و تضاد رنگ را در خانه‌ی شما ملایم می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از  چوب، یک سبک روستیک یا کلاسیک را برای منازل خود انتخاب نمائید.

در طول سال‌ها، چوب به یکی از مواد طبیعی مورد استفاده‌ی انسان‌ها تبدیل شده است. از چوب به طرق مختلفی استفاده می‌شود، به عنوان مثال: ما می‌توانیم از چوب در ساخت وسایل روشنایی، لوازم تزئینی زیبا، مبلمان چوبی و غیره استفاده نمائیم.

یقیناً در بین طرح‌هایی که می‌توان برای دکوراسیون داخلی خانه پیشنهاد داد، طرح‌های معماری ساخته شده از چوب یکی از بهترین طرح‌های دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود. استفاده از چوب در طراحی داخلی، فضای خانه‌ی شما را بیشتر به طبیعت نزدیک خواهد کرد. به عنوان مثال: استفاده از لوازم دکوری ساخته شده از شاخه‌ها و کنده‌ها می‌تواند قسمتی از طبیعت را به خانه‌ی شما بیاورد.

به طور حتم، اگر دکوراسیون چوبی با تصاویر درخت، کنده‌ها و شاخه ها در طراحی داخلی مدرن ترکیب شوند، حسی طبیعی را ایجاد خواهند کرد که منحصر به فرد، شیک و جذاب است.

اکنون در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره، توضیحات بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم.

طراحی داخلی چیست؟

در ابتدا اجازه دهید تا تعریفی از طراحی داخلی منزل را به شما ارائه دهیم. طراحی داخلی به عنوان «هنر یا فرآیند طراحی دکوراسیون داخلی یک اتاق یا ساختمان» تعریف شده است. در حالی که یک “فرآیند” ممکن است شامل مجموعه‌ای از قوانین یا دستورالعمل‌های دقیق باشد، مفهوم “هنر” بسیار روان‌تر و ذهنی‌تر است. در نتیجه، درک سبک طراحی بدون یک چارچوب مرجع مشترک می‌تواند گیج کننده باشد. بنابراین، اگر مشتری نتواند دیدگاه خود را برای دکوراسیون یک فضای مسکونی یا تجاری به وضوح بیان کند، چالش بزرگی برای یک طراح داخلی به وجود خواهد آمد. اکنون ما این‌جا هستیم تا در انتخاب سبک طراحی به شما کمک نمائیم. در ادامه برای دوستدارانی که به سبک طراحی منزل با چوب علاقه‌مند هستند، ایده‌هایی را آورده‌ایم.  

طراحی منزل با چوب:

معمارانی که عاشق گنجاندن چوب در طراحی خود هستند، تقریباً وسواس دارند.

شواهد علمی‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد، احاطه شدن با چوب منجر به کاهش سطح استرس افراد می‌شود. بر اساس گزارشی که اخیراً توسط بنیاد محیطیPlanet Ark منتشر شده است، می‌توان گفت که چوب تأثیر مثبتی بر کاهش ضربان قلب و استرس افراد در محیط‌های مختلف از جمله: اتاق خواب و کلاس‌های درس دارد.

در نتیجه‌، اگر می‌خواهید محیطی آرام را برای خود به ارمغان آورید، طراحی منزل با چوب می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی باشد.

چوب و مزایای آن:

یکی از قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی، چوب است. برای افرادی که به محیط زیست علاقه‌مند هستند، استفاده از چوب می‌تواند منبع بسیار جذابی باشد، زیرا بیشتر چوب‌های مورد استفاده در ساخت و ساز ساختمان، از مزارع و جنگل‌های مدیریت‌شده تهیه می‌شوند و آن را به تجدیدپذیرترین منبع در بین مصالح ساختمانی تبدیل می‌نماید.

یکی دیگر از مزایایی که می‌توان به آن اشاره نمود، توانایی عایق عالی چوب است. عایق کاری چوب 5 برابر بهتر از بتن و 10 برابر بهتر از آجر است.

معرفی روش‌هایی برای طراحی منزل با چوب:

گنجاندن چوب در فضای داخلی، خانه‌ی شما را مجلل جلوه خواهد داد. در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، سبک‌های متنوع زیادی وجود دارد. بنابراین، اگر خانه‌ی شما از طراحی کلاسیک، روستایی یا مدرن پیروی کند، همیشه گزینه‌هایی برای ترکیب چوب در جنبه‌های مختلف آن وجود خواهد داشت. چوب، جذابیت بی انتهایی را با خود به همراه دارد. با گنجاندن چوب و تنوع رنگ و بافت موجود در آن، مانند: چوب ساج، چوب گردو و غیره می‌توان به راحتی عنصر شگفت‌انگیزی را در دکوراسیون داخلی منزل به وجود آورد.

برای طراحی منزل با چوب، روش‌های بسیاری وجود دارد. استفاده از سقف‌ها و کف‌‎پوش‌های چوبی، استفاده از الوارهای چوبی، استفاده از پله‌های چوبی، استفاده از مبلمان چوبی و غیره.

اکنون در ادامه چند روش طراحی منزل با چوب را به شما معرفی خواهیم کرد.   

 

طراحی منزل با چوب

استفاده از کفپوش چوبی:

کفپوش‌های چوبی به هر خانه‌ای جذابیت می‌بخشند. مزایای داشتن کفپوش چوبی بسیار زیاد است. کفپوش‌های چوبی از قابلیت عایق طبیعی برخوردار هستند، صدا را جذب می‌کنند، از نظر زیست محیطی پایدار هستند، از زیبایی بی‌نظیری برخوردار بوده و استحکام قابل توجهی دارند.

همچنین اگر می‌خواهید که فضای خانه‌ی شما بزرگتر جلوه کند، می‌توانید از کفپوش‌های چوبی استفاده نمائید. تمیز کردن کفپوش‌های چوبی نیز به نسبت سایر کفپوش‌ها آسان‌تر است.

هزینه نصب کفپوش چوبی با توجه به بودجه‌ی شما قابل انعطاف خواهد بود.

استفاده از پله‌های چوبی:

استفاده از پله‌های چوبی با طراحی پیچیده یکی دیگر از موارد با ارزش در هر خانه است. در حال حاضر، انواع مختلفی از پله‌های چوبی برای انتخاب وجود دارد. به عنوان مثال: در خانه‌های معاصر می‌توان از پله‌های تک رشته‌ای، قوسی یا مارپیچی استفاده نمود. در یک ساختمان سنتی نیز می‌توان از پله‌های چوبی استفاده کرد.

پله‌های چوبی مقرون به صرفه‌تر، پله‌هایی هستند که از راش، صنوبر، بلوط سفید و هیکلی ساخته شده باشند. گیلاس، گردو، افرا و توس معمولاً دارای قیمت متوسطی هستند. چوب ساج و چوب ماهون نیز گزینه‌های خوبی برای چیدمان مجلل‌تر می‌باشند.

استفاده از درب چوبی:

درب ورودی منزل خود را نادیده نگیرید، به خصوص زمانی که می‌خواهید طراحی با چوب را برای خانه‌ی خود انتخاب نمائید. درب ورودی ساخته شده از چوب زیبا و بادوام، جذابیت فضای داخلی خانه‌ی شما را دوچندان می‌کند. علاوه بر این، استفاده از چوب محکم برای درب ورودی منجر به ایجاد یک لایه‌ی امنیتی اضافی خواهد شد.

در زمان انتخاب طرح درب بهتر است که به مکمل نوع چوب و ساختار خانه‌ی خود نیز توجه نمائید.

استفاده از تخت‌ های چوبی:

همان‌طور که گفته شد، چوب فضای آرامی را به ساکنین انتقال می‌دهد. اتاق‌های استراحت و اتاق‌های خواب نیز باید مکانی باشند مملوء از آرامش. پس استفاده از دیوارهای چوبی، کف یا سقف‌های چوبی می‌تواند آرامش فضا را دوچندان نماید. همچنین استفاده از تخت ‌های چوبی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. بر خلاف کف‌ها و راه پله‌ها، تخت ‌ها گاهی اوقات می‌توانند از چوب نرم ساخته شوند. با این حال، تخت ‌های چوب نرم لزوماً شکننده نیستند. چوب صندل قرمز و سدر دو نوع از محبوب‌ترین چوب‌‌های نرم هستند که برای ایجاد تخت ‌خواب‌ های بسیار آراسته استفاده می‌شوند. 

استفاده از مبلمان چوبی:

ساده‌ترین راه برای وارد کردن مقداری چوب به فضای داخلی، استفاده از مبلمان چوبی است. زیبایی چوب این است که می‌تواند به طور یکپارچه در طرح‌های رنگی مختلف قرار بگیرد. بنابراین، شما در انتخاب رنگ مبلمان نیز محدود نخواهید بود.

همان‌طور که می‌دانید چوب از تنوع بالایی برخوردار می‌باشد. پس، با توجه به تنوع چوب، که هرکدام حال و هوای خاصی را به محیط می‌دهند، از کیفیت آن نیز اطمینان حاصل نمائید.

برای طراحی منزل با چوب، روش‌های بسیار دیگری نیز وجود دارد که در به‌روزرسانی‌های آتی به معرفی‌ آن‌ها خواهیم پرداخت.

طراحی منزل با چوب

طراحی منزل با چوب با استفاده از تم‌های طبیعی و خنثی:

به یاد داشته باشید که تأثیر طراحی الوار زمانی که با تم‌های سازگار دیگر تکمیل شود، می‌تواند زیبایی و جلوه‌ی بیشتری را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال: افزودن گیاهان واقعی در سرتاسر خانه (از لحاظ استراتژیک) به احساس روستایی و باز بودن خانه شما می‌افزاید.

به منظور کاهش شدت کنتراست، انتخاب رنگ‌های خنثی برای دیوارها و مبلمان (و سایر لوازم جانبی) توصیه می‌شود.

سخن آخر:‌

فرقی نمی‌کند که در فکر بازسازی خانه، اضافه کردن یا ساختن یک خانه‌ی جدید باشید، ما افتخار می‌کنیم که در طول این فرآیند در کنار شما باشیم و انتظارات شما را در این زمینه برآورده کنیم.

شما می‌توانید برای طراحی منزل با چوب با شرکت طراحی و معماری کارنو دیزاین تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند. شرکت کارنو دیزاین، علاوه بر طراحی دکوراسیون داخلی منازل در زمینه‌ی هوشمندسازی ساختمان‌ها نیز به فعالیت می‌پردازد. پس چنانچه قصد هوشمند‌‎‌سازی ساختمان خود را دارید می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها