• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

آشنایی با دیزاین داخلی خانه

آشنایی با دیزاین داخلی خانه

آشنایی با دیزاین داخلی خانه

دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای دیزاین نمودن یک خانه وجود دارد. دیوارهایی برای رنگ آمیزی، اتاق‌هایی برای مبله شدن و غیره.

خوشبختانه، شما برای ایجاد یک فضای خیره کننده تنها نیستید. شرکت طراحی و معماری کارنو دیزان در کنار شما است. شما می‌توانید برای دیزاین داخلی خانه‌ی‌ خود همین الآن با کارشناسان شرکت کارنو دیزاین تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.  

بنابراین، چه در حال تغییر سریع خانه‌ی خود باشید و چه به بازسازی کامل آن بپردازید، مطمئناً الهاماتی را که برای شروع، برداشتن قدم بعدی یا به پایان رساندن پروژه‌ی خود نیاز دارید را در این محتوا پیدا خواهید کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نکاتی که در زمان دیزاین داخلی خانه باید رعایت گردد:

ما در این قسمت از زیر عنوان به مواردی اشاره می‌نمائیم که در زمان دیزاین داخلی خانه باید به آن‌ها توجه شود. پس اگر به این مبحث علاقه‌مند هستید در ادامه با ما همراه باشید. این موارد به شرح زیر می‌باشد. از جمله:

 • انتخاب موارد ضروری قبل از انتخاب پالت.
 • لایه‌بندی منابع نوری مختلف.
 • قرار دادن نقطه کانونی در هر اتاق.
 • پیروی نکردن همیشگی از الگوها.
 • دقت کردن به لایه‌ها.
 • در نظر گرفتن فضای کافی در دیزاین داخلی خانه.
 • اندازه‌گیری دقیق.
 • انتخاب وسایل چنده کاره و بهینه کردن فضای خانه.
 • انتخاب رنگ

اکنون برای توضیحات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

انتخاب موارد ضروری قبل از انتخاب پالت:

هنگام تزئین یک فضا، بسیاری از افراد با تعهد به یک پالت، کار را شروع می‌کنند. اما ریچارد پتری، کارشناس داخلی در توماس ساندرسون، توصیه می‌کند که پسندیده است انتخاب پالت در مراحل اول کار آغاز نشود و به مراحل بعدی موکول گردد.

او می‌گوید: قبل از اینکه وارد خانه شوید، طرح و رنگ خود را انتخاب نکنید. درعوض، وسایل ضروری، از جمله: فرش، مبلمان روکش شده و موارد دیگر را تهیه کرده و سپس با توجه به آن‌ها اجازه دهید، پالت شما مشخص گردد.

لایه بندی منابع نوری مختلف:

هیچ اتاقی بدون چراغ روشنایی کامل نمی‌شود. در واقع، به گفته‌ی بسیاری از طراحان، هیچ اتاقی بدون حداقل سه چراغ روشنایی کامل نخواهد بود.

بسیاری از افراد به نورپردازی فضای مورد نظر خود توجه کافی ندارند. اتاق‌ نشیمن و اتاق‌خواب باید حداقل از سه منبع نوری برخوردار باشد. هرچند بحث نورپردازی یک فضا می‌تواند کاملاً سلیقه‌ای باشد، اما بهتر است که اصول و استانداردهای لازم نیز در این امر در نظر گرفته شود تا نورپردازی به صورت کاملاً حرفه‌ای انجام گردد.

دیزاین داخلی خانه

قرار دادن نقطه کانونی در هر اتاق.

قرار دادن یک نقطه کانونی در بحث دیزاین و دکوراسیون داخلی خانه امر مهمی به حساب می‌آيد. منظور از نقطه‌ی کانونی، عنصری است که به محض وارد شدن به داخل اتاق توجه‌ی شما را جلب می‌کند یا به اصطلاح در مرکز دید کامل شما قرار دارد. مشخص کردن نقطه‌ی کانونی و انتخاب اینکه در آن نقاط مشخص شده چه وسایلی قرار بگیرد می‌تواند دیزاین داخلی یک خانه را از ساده به خیره‌کننده تبدیل نماید. اما، ممکن است همه‌ نتوانند مشخص نمایند که در نقاط کانونی چه وسایلی قرار گیرد و چه نوع چیدمانی انجام شود، از همین بابت ممکن است دیزاین داخلی خانه شلوغ و ناهماهنگ شود. بنابراین، کمک از کارشناسان و متخصصین این حوزه ضروری خواهد بود.   

نیکول ابوت، طراح داخلی در FLOOR360، می‌گوید: «یک نقطه‌ی کانونی طراحی ایجاد کنید، مانند: یک شومینه احاطه شده با کاشی‌هایی با فرمت بزرگ، یک فرش پله‌ای زیبا، یا یک اثر هنری منحصر به‌فرد».

پیروی نکردن همیشگی از الگوها:

پیروی کردن از الگوهای همیشگی می‌توانند فوق العاده وسوسه انگیز باشند. اما با هر طراحي که صحبت کنيد، این توصیه را خواهید شنید که روي چيزي تمرکز کنید که دوست دارید نه روی چیزی که ديگران دوست دارند.

در نتیجه، بهتر است که همیشه از الگوها پیروی نکنید. آلیس چیو، مدیر Miss Alice Designs می‌گوید: “آن‌ها (الگوها) می‌آیند و می‌روند. اگر آن‌ها را با وسایلی که دوست دارید تزئین کنید، فضای شما در آزمون زمان مقاومت خواهد کرد.”

این گفته بدان معناست که حتماً باب سلیقه‌ی خود رفتار کنید. شما می‌توانید سلیقه‌ی خود را به طراحان ما بگوئید تا آن‌ها با توجه به نیاز کاربری، سلیقه‌ی شما و دانش و تجارت خود دیزاین داخلی خانه‌ی شما را برعهده بگیرند و آن را انجام دهند.

دقت کردن به لایه‌ها:

منظور ما از لایه وسایل خانه می‌باشد. وسایل خانه را می‌توان براساس اولویتی که دارند تقسیم‌بندی نمود. چارلی هانتمن که از طراحان داخلی و صاحب طراحی داخلی آگوست بلک است، می‌گوید: “همیشه مطمئن شوید که اتاق دارای لایه‌هایی است. ” درواقع، تکه‌های اصلی: مانند: مبل، مانیتور، فرش و غیره، فضا را شکل می‌دهند. گزینه‌های ثانویه و لوازم جانبی، مانند: میزهای کناری، اشیاء تزئینی، منسوجات و هنر نیز عناصری هستند که فضای خانه را گرم‌تر کرده یا به اصطلاح خانه را به خانه تبدیل می‌کنند.

به یاد داشته باشید که در زمان طراحی و انجام دیزاین داخلی خانه، باید اتاق را به چندین لایه‌ی مختلف تقسیم نمائید. لایه‌ی پایه شما باید شامل بزرگترین مبلمان شما باشد و لایه‌ی دوم می‌تواند شامل مبلمان کوچکتر باشد. لایه‌ی سوم شما نیز می‌تواند شامل منسوجات و لوازم جانبی باشد. از آن‌جایی که این لایه‌ها (لایه‌های سوم) انعطاف‌پذیرتر هستند، می‌توانید آن‌ها را در حین جابه‌جایی خانه، تعویض نمائید.

در نظر گرفتن فضای کافی در دیزاین داخلی خانه:

هنگام چیدمان مبلمان خود، مطمئن شوید که فضای کافی برای جابه‌جایی خود و مهمانانتان وجود دارد. طراحان به دادن فضایی کافی برای امکان جابه‌جایی راحت افراد، چرخش می‌گویند.

مردم همیشه دوست دارند مبلمانشان متناسب باشد. اما، انتخاب تعداد مبلمان و نحوه‌ی چیدمان آن نباید به گونه‌ای باشد که چرخش را محدود کند و منجر به شلوغی بیش از حد فضا شود. به یاد داشته باشید، یکی از نکات بسیار مهم در حین دیزاین داخلی خانه، علاوه بر زیبایی، راحتی کاربران می‌باشد. پس از آن غافل نشوید.

اندازه‌گیری دقیق:

به گفته‌ی طراحان، “دوبار اندازه گیری، یک بار خرید” شعاری است که ارزش توجه را دارد.

مایکل هلویگ، طراح داخلی در مایکل هلویگ داخلی، می‌گوید: همیشه قبل از ایجاد هرگونه تغییری در دکوراسیون، اندازه‌ی دقیق اتاق خود را بدانید. سقف‌ها، دیوارها، کف‌ها و هر تکه مبلمانی را که قصد نگهداری آن را دارید اندازه‌گیری نمائید.

بتی براندولینو، طراح داخلی استودیو Fresh Twist، می‌گوید: «هیچ چیز بدتر از داشتن یک مبل، فرش یا نورپردازی در اندازه نامناسب نیست». رایج‌ترین اشتباه طراحی که او می‌بیند صاحبان خانه مرتکب می‌شوند، خرید اقلامی است که اندازه‌ی آن‌ها برای قرار گیری در یک فضا مناسب نمی‌باشد. بنابراین، قبل از انتخاب وسایل به اندازه‌ی فضای مورد نظر توجه نمائید.

دیزاین داخلی خانه

انتخاب وسایل چند کاره و بهینه کردن فضای خانه:

در زمان تزئین دیزاین داخلی خانه، شما می‌توانید از وسایلی که قابلیت چندین کار را دارند استفاده نمائید. به عنوان مثال: انتخاب مبلی که از قابلیت تبدیل شدن به تخت خواب برخوردار است، می‌تواند فضای شما را بهینه نماید.

استر دورمر، طراح داخلی در این زمینه می‌گوید: “توصیه مورد علاقه‌ی من این است که اتاق نشیمن خود را به گونه‌ای طراحی نمائید که انعطاف پذیر باشد”.

انتخاب رنگ:  

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی خانه نیازمند رنگ شناسی است. طراحان داخلی به خوبی میتوانند انتخاب نمایند که چه رنگ‌هایی در کنار یکدیگر جذاب خواهند بود.  

مدیر و بنیانگذار طراحی و دکوراسیون داخلی Becc Burgmann، سیدنی، استفاده از رنگ‌های سرد یا فقط رنگ‌های گرم را توصیه می‌کند.

او می‌گوید: «هنگامی که شروع می‌کنید، رنگ‌های گرم و سرد را با هم ترکیب نکنید، زیرا یافتن تعادل مناسب می‌تواند واقعاً مشکل باشد. «اگر کوسن‌های جدیدی انتخاب می‌کنید، کوسن‌هایی را انتخاب کنید که همگی از رنگ‌های سرد (مثلاً رنگ‌های آبی) یا رنگ‌های گرم (مثلاً قرمز و زرد) باشند.»

با متعهد شدن به یک پالت گرم یا سرد می‌توان دیزاین داخلی خانه را بسیار جذاب نمود. البته، این موضوع سلیقه‌ای می‌باشد و شما می‌توانید از رنگ‌های گرم و سرد به شرط داشتن دانش رنگ شناسی استفاده نمائید.

سخن آخر:

موارد بسیار زیاد دیگری در رابطه با دیزاین داخلی خانه وجود دارد که در به‌روزرسانی‌های بعدی به آن می‌پردازیم. پس، منتظر ادامه‌ی این مقاله باشید.

امید است که محتویات خوانده شده نیز مورد علاقه‌ی شما قرار گرفته باشد. به یاد داشته باشید که دیزاین نمودن فضای داخلی خانه، محل کار و یا هر مکان دیگری نیازمند برخورداری از دانش، تخصص و مهارت است. شما می‌توانید با دریافت مشاوره از مشاورین و کارشناسان ما اطلاعات لازم را دریافت نمائید و متوجه شوید که با توجه به میزان بودجه‌ای که برای دیزاین داخلی خانه یا محل کار خود در نظر دارید، چه سبک‌هایی را انتخاب نمائید.

انجام دادن دیزاین داخلی به شما کمک می‌کند تا روحیه‌ی بهتری داشته باشید و در ساعاتی که در خانه یا محل کار خود هستید از فضای ایجاد شده لذت ببرید.

شرکت طراحی و معماری کارنو دیزاین در کنار شما است تا رویاهای شما را به واقعیت بدل کرده و مطابق با نیاز کاربری و سلیقه‌ی شما دیزاین داخلی خانه‌ی یا محل کار شما را برعهده بگیرد. شما می‌توانید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های درج شده در داخل سایت تماس بگیرید.

همچنین می‌توانید نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها