• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل در بین افراد از طرفداران زیادی برخوردار است. اما آیا از نظر شما انجام این کار ساده به نظر می‌رسد؟ خیر. انجام این کار قطعاً ساده نمی‌باشد. در مبحث دکوراسیون داخلی باید از دانش و تجربه‌ی کافی برخوردار بود. این کار به گروهی متخصص و کاردان نیاز دارد که از دانش دکوراسیون داخلی منازل برخوردار باشند. افراد مسئول باید بتوانند با توجه به چشم‌اندازی که به ‌آن‌ها می‌دهید و مطابق با سلیقه‌ی شما، دکوراسیون داخلی منازل را به بهترین شیوه انجام دهند. البته، لازم به ذکر است که در این امر تنها دانستن سلیقه‌ی مشتری کافی نمی‌باشد. به عنوان مثال: اگر طراحی دکوراسیون داخلی مربوط به یک بیزینس و شرکت باشد باید فاکتورهای دیگری چون: رنگ سازمانی شرکت، نوع فعالیت آن شرکت، روانشناسی فروش و سایر موارد در نظر گرفته شود. اکنون ما در این مقاله قصد داریم که در ابتدا تعریفی از دکوراسیون داخلی را به شما ارائه بدهیم و پس از آن به بررسی فاکتورهای مهمی که در این زمینه باید در نظر گرفته شود، بپردازیم. همچنین در این مقاله سبک‌های دکوراسیون داخلی منازل را به شما معرفی می‌نمائیم. مطالعه‌ی این محتوا برای شمایی که قصد انجام دکوراسیون داخلی را دارید خالی از فایده نخواهد بود پس تا انتهای این مقاله با همراه باشید.

تعریف دکوراسیون داخلی:

دکوراسیون (Decoration) به معنای چیدن و آراسته کردن است. این چیدمان و آراستگی باید در بهینه‌سازی فضا اثر بخش باشد و هماهنگی خاصی را در فضای خانه به وجود آورد. از همین جهت رعایت نمودن فاکتورهایی چون چینش براساس رنگ‌بندی، هماهنگ سازی اجزای داخلی منازل و موارد این چنینی می‌تواند بسیار کمک‌کننده و اثربخش باشد.

آیا انجام دکوراسیون داخلی، ملزم به طراحی می‌باشد؟

بله. برای انجام دکوراسیون داخلی منزل در ابتدا باید آن را طراحی نمود. به یاد داشته باشید که طراحان دکوراسیون داخلی بر اساس دانش کسب شده و مهارت‌های خود به طراحی دکوراسیون داخلی می‌پردازند. این طراحی می‌تواند با اهداف متفاوتی صورت گیرد.

با توجه به این که پروژه‌ی مورد نظر مربوط به چه مکانی می‌باشد، طراحی و استراتژیک دکوراسیون داخلی نیز متفاوت خواهد بود.

به چندین نمونه از مثال‌های آورده شده‌ی زیر دقت نمائید.

 • هدف از دکوراسیون داخلی در مراکز اداری: ایجاد احساس خوشایند در کارمندان و افزایش بازدهی در آنان.
 • هدف از دکوراسیون داخلی در مراکز درمانی: ایجاد احساس خوب در کارمندان و بیماران و طی شدن روند سریع‌تر درمان با توجه به احساس خوشایند ایجاد شده در روحیه‌ی آنان.
 • هدف از دکوراسیون داخلی در مراکز فروشگاهی: افزایش فروش و جذب مشتریان بیشتر.
 • هدف از دکوراسیون داخلی در مراکز مسکونی: ایجاد احساس رضایت و خرسندی اهالی ساختمان و سهولت در خرید و فروش واحدها.
 • هدف از دکوراسیون داخلی در فضاهای عمومی چون ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و غیره: ایجاد حس آرامش و عدم خستگی افراد در زمان انتظار.

و غیره.

بنابراین، دکوراسیون داخلی، علاوه بر زیبابخشی، اثرات مثبت دیگری را برای کاربران به همراه خواهد داشت.

فاکتورهای حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون داخلی منزل:

قبل از انجام دکوراسیون داخلی منزل، حتماً مشاوره‌های لازم در این زمینه را به دست آورید. برای دریافت مشاوره باید به افرادی که در این زمینه از دانش و مهارت لازم برخوردار هستند، مراجعه نمائید. این افراد با توجه به میزان بودجه، سلیقه‌ و هدف کاربری شما، مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند. شما می‌توانید همین الآن برای دریافت مشاوره با تیم طراحی و معماری کارنو دیزاین تماس حاصل فرمائید.

اکنون در ادامه به بررسی برخی از این فاکتورها می‌پردازیم.

طراحی داخلی منزل

نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی خانه:

استفاده از مبلمان، مبل پاف، صندلی‌های بار و غیره در فضای دکوراسیون داخلی منزل، تأثیر به‌سزایی را بر جای می‌گذارد. در زمان انتخاب مبلمان باید به نوع و سبک مبلمان توجه کرده و این سؤال را از خود بپرسید که آیا سبک این مبلمان برای فضای پیش رو مناسب خواهد بود یا خیر؟! به یاد داشته باشید که 30 درصد از فضای داخلی خانه به انتخاب رنگ مبلمان برمی‌گردد. پس، در زمان انتخاب رنگ مبلمان دقت نمائید که رنگ مورد نظر با رنگ دیوارها، اکسسوری‌ها و سایر موارد در تناسب باشد. مکان قرار گیری مبلمان نیز حائز اهمیت است. برای انتخاب مکان قرار گیری مبلمان و نوع چیدمان آن‌ها باید فضای پیش رو، نیاز کاربری و سهولت کاربری مورد توجه قرار گیرد. 

تأثیر نور و روشنایی در دکوراسیون داخلی منزل:

مورد دیگری که در دکوراسیون داخلی منزل نقش به‌سزایی دارد، میزان نور و روشنایی فضا می‌باشد. ساختار منزل باید به گونه‌ای باشد که عبور نور طبیعی در فضا میسر باشد. البته، نباید از نورهای غیرطبیعی غافل شد. لوسترها یکی از گزینه‌هایی هستند که افراد می‌توانند برای زیباسازی دکوراسیون داخلی منازل خود از آن‌ها استفاده نمایند.

به یاد داشته باشید که انتخاب نوع و سبک لوستر، رنگ بندی آن، اندازه‌ی آن، میزان فاصله‌ی آن تا سقف در زمان نصب همگی از مواردی هستند که در زیباسازی فضای داخلی تأثیر مستقیمی را بر جای می‌گذارند. 

در زمان نورپردازی باید:‌

 • شدت و میزان نور.
 • رنگ نور.
 • انتخاب مکانی که قرار است نورگیر باشد.
 • هماهنگی سبک نور پردازی با سبک کلی دکوراسیون داخلی خانه.

مشخص گردد.

همچنین شما می‌توانید از شاخه‌های نوری در دکوراسیون داخلی خانه‌ی استفاده نمائید. ترکیب تاریکی و روشنایی می‌تواند فضای بسیار دانشینی را برای ساکنین به وجود آورد.

به کار گیری قاب‌ها و تأثیر آن در دکوراسیون داخلی منازل:

استفاده از تابلو‌های نقاشی گزینه‌ی مناسبی برای زیباتر کردن نمای داخلی ساختمان است. تناسب سبک نقاشی و ترکیب رنگ‌هایی که در آن به کار گرفته شده است با محیط پیرامون می‌تواند زیبایی فضای داخلی خانه را دوچندان نماید. همچنین استفاده از: تابلوهای خوشنویسی، تابلوفرش‌ها، عکس چهره‌های سرشناس و معروف نیز می‌تواند فضای مورد نظر شما را دلپذیرتر جلوه دهد.

پارتیشن‌بندی فضا و تأثیر آن بر دکوراسیون داخلی منزل:

پارتیشن‌بندی امروزه در بین افراد بسیار محبوب می‌باشد. شما می‌توانید با پیروی کردن از این نوع سبک، فضای خاصی را برای خانه‌ی خود ایجاد نمائید. اگر متراژ مکان مورد نظر شما زیاد است و فکر چاره برای پر کردن چنین فضایی هستید، گزینه‌ی پارتیشن‌بندی می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد. علاوه بر تأثیر زیبابخشی، این گزینه می‌تواند بر اساس نیاز کاربری نیز طراحی گردد. به عنوان مثال در این سبک می‌توان: فضای ورودی را از پذیرایی جدا نمود، آشپزخانه را از ناهارخوری جدا نمود، راهرو و اتاق پذیرایی را نیز از یکدیگر جدا نمود.

رنگ آمیزی دیوارها و تأثیر آن بر دکوراسیون داخلی:

انتخاب رنگ یکی دیگر از فاکتورهایی است که در دکوراسیون داخلی باید به آن توجه نمود. رنگ‌ها از چنین قابلیتی برخوردار هستند که فضایی را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از حد ممکن نشان دهند. در نتیجه، انتخاب رنگ دیوارها باید با توجه به نیاز کاربری پیش رود. همچنین شما می‌‎توانید برای زیباتر جلوه دادن فضای داخلی منزل خود از دو یا ترکیب چند نوع رنگ استفاده نمائید.

اکنون در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی چند سبک از دکوراسیون داخلی بپردازیم.

معرفی سبک‌های دکوراسیون داخلی منزل:

شما می‌توانید با توجه به سلیقه‌ی خود یکی از سبک‌های زیر را برای دکوراسیون داخلی منازلتان انتخاب نمائید. از جمله:

 • سبک مدرن.
 • سبک مینیمال.
 • سبک صنعتی.
 • سبک سنتی.
 • سبک ترانزیشنال یا انتقالی.
 • سبک فرانسوی.
 • سبک روستیک.
 • سبک ساحلی.
 • سبک آرت دکو.
 • سبک مدیترانه‌ای.

شما می‌توانید برای آشنایی با این سبک‌ها و اجرای آن‌ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اکنون در ادامه به توضیح برخی از این سبک‌ها می‌پردازیم.

طراحی داخلی

سبک مدرن:

این سبک از طرفداران بسیاری برخوردار است. فلز، شیشه و سنگ در ساختار این سبک به کار رفته است. در سبک مدرن از چیدمان‌های شلوغ پرهیز شده است و به کارگیری رنگ‌ها و چیدمان وسایل به گونه‌ای می‌باشد که نظم خاصی را به فضا می‌بخشد.

سبک مینیمال:

بعضی از افراد نیز طرفدار سبک مینیمال می‌باشند. این سبک حدود 10 سال است که رواج دارد و در دکوراسیون داخلی منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سبک بر خلاف سبک‌هایی چون ماکسیمالیست بوده و به دور از تجمل گرایی می‌باشد. اگر طرفدار سبک‌های ساده هستید، مینیمال برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

دکوراسیون داخلی

سبک صنعتی:

پس از انقلاب صنعتی، سبکی به نام سبک صنعتی پدید آمد. این نوع از سبک در ابتدا برای مراکز صنعتی، دفاتر کاری و غیره مورد استفاده قرار می‌گرفت اما اکنون از آن برای دکوراسیون داخلی منازل نیز استفاده می‌شود.

در این نوع از سبک، رنگ‌های گرم و تیره به کار رفته است. همچنین فلز، شیشه و چوب در این سبک به چشم می‌خورد. در صورت استفاده از اکسسوری در این سبک از اکسسوری‌های ساده استفاده می‌شود.

سخن آخر:

شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره و انجام پروژه‌های دکوراسیون داخلی خود با ما تماس بگیرید. ما در محتواهای آینده، به معرفی و توضیح فاکتورها و سبک‌های بیشتری می‌پردازیم. بنابراین، منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و ما را از نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود آگاه سازید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها