• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

آشنایی با سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

آشنایی با سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

آشنایی با سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

طراحی در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک ترکیبی از طراحی داخلی یونانی و رومی است. این طراحی اساساً با هماهنگی، تعادل و نظم کامل سروکار دارد. دادن ظاهری کلاسیک به فضای داخلی به معنای نزدیک‌تر کردن آن‌ها به دوره‌ی قبلی است که در آن طراحی‌های داخلی مانند: روکوکو، ویکتوریا و بسیاری از موارد دیگر مد بودند. طراحی داخلی کلاسیک هاله‌ی خاص خود را دارد و هرگز از مد نمی‌افتد. این نوع از طراحی شامل هیچ عنصر مدرن یا تأثیرات فعلی نمی‌باشد. در عوض، غرق در سنت است. اکنون در ادامه با ما همراه باشید تا با این سبک از طراحی بیشتر آشنا شوید.

معرفی سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک:

اتاق‌های طراحی کلاسیک اغلب حاوی نقاط کانونی بزرگی هستند. یک شومینه‌ی بزرگ، یک میز بزرگ یا یک راه پله‌ی چشمگیر، نمونه‌های خوبی از نقاط کانونی می‌باشند که اغلب استفاده می‌شوند.

اگر یک طراحی داخلی کلاسیک از وسط برش داده شود، یک طرف اتاق کاملاً طرف دیگر اتاق را منعکس می‌کند. همه چیز از نورپردازی گرفته تا نحوه‌ی قرارگیری تصاویر در داخل یک اتاق کلاسیک باید بی‌نقص باشد. بنابراین، اگر می‌خواهید فضای خود را به شیوه‌ای سنتی‌تر طراحی نمائید، در اینجا چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمائید.

دیوا‌های سفید (یا رنگ خنثی روشن) با تزئینات سفید رنگ آمیزی شده:

در سبک کلاسیک، انتخاب رنگ‌های خنثی نیزگزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشد. شما می‌توانید یک رنگ خنثی بسیار روشن را برای رنگ دیوار اصلی خود پیدا کنید. دیوارهای خنثی به اثاثیه و لوازم جانبی شما اجازه می‌دهند تا بدرخشند. تزئینات خنثی نیز چند سالی است که در سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رنگ‌های خنثی و روشن پس زمینه‌ی عالی‌ای را برای مبلمان فراهم می‌کنند. اگر در انتخاب رنگ خانه‌ی خود و طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک خود دچار تردید هستید، مشاوران ما در کنار شما هستند تا به شما کمک کنند که مناسب‌ترین رنگ را برای سبک کلاسیک خانه‌ی خود، انتخاب نمائید.

استفاده از کف چوبی و مبلمان پتینه چوبی کلاسیک:

کفپوش‌های چوبی گزینه‌ی بسیار مناسبی برای دکوراسیون داخلی خانه به سبک کلاسیک هستند. قرن‌هاست که از چوب در دکوراسیون داخلی خانه‌ها استفاده می‌شود. چوب‌ها انواع گوناگونی دارند و شما باید با توجه به سبک انتخاب شده، کف چوبی را انتخاب نمائید.

کفپوش‌های چوبی با رنگ قهوه‌ای متوسط همیشه کلاسیک خواهند بود. البته، در حال حاضر، استفاده از رنگ‌های خاکستری و کف‌پوش‌های بلوط فرسوده نیز مرسوم‌تر می‌باشد.

 استفاده از لوسترهای کلاسیک:

استفاده از لوستر می‌تواند جذابیت خاصی را به فضای شما بدهد. استفاده از لوسترهای کلاسیک نیز گزینه‌ی بسیار مهمی می‌باشد که می‌توانید در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک از آن استفاده نمائید.

استفاده از قطعات شیشه و سفال:

اکسسوری‌ها راه بسیار خوبی برای شخصی سازی خانه‌ی شما هستند. استفاده از گلدان‌های سفالی قدیمی، ظروف شیشه‌ای قدیمی‌ و غیره فضای کلاسیک جذابی را در محیط خانه‌ی شما به وجود می‌آورند.

حتی در این نوع طراحی می‌توان از ترکیب کردن اکسسوری‌هایی با سبک قدیمی و اکسسوری‌هایی با سبک جدید نیز استفاده نمود.

استفاده از سفال‌های آبی و سفید نیز کلاسیک هستند. در نتیجه، استفاده از آن می‌تواند بسیار اثربخش باشد.

استفاده از گیاهان و گل‌ها:

تفاوتی ندارد که سبک دکوراسیون داخلی خانه‌ی شما چه باشد. استفاده از گیاهان و گل‌ها در یک خانه، به آن خانه شخصیت و بافت می‌دهد. بهتر است که از گیاهان طبیعی در فضای مورد نظر استفاده شود، اما استفاده از گیاهان مصنوعی نیز می‌تواند بسیار اثربخش باشد. گیاهان مصنوعی در حال حاضر بسیار واقعی‌تر از همیشه به نظر می‌رسند.

ترکیب مدرن و قدیمی:

همان‌طور که در قبل اشاره کردیم، ترکیب اکسسوری‌های مدرن و قدیمی می‌تواند فضای بسیار جذابی را ایجاد نماید. در سبک کلاسیک استفاده از ترکیب مدرن و قدیمی بسیار به چشم می‌خورد. این ترکیب تناقض جالبی را ایجاد کرده و فضای شما را خاص‌تر می‌کند.

ترکیب مدرن و قدیمی بهترین راه برای شخصی سازی و خاص کردن خانه‌ی شما است. به یاد داشته باشید که در زمان طراحی دکوراسیون داخلی باید چیزهایی را پیدا کنید که می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و انتقال دهنده‌ی حس خوب به شما است.

ویژگی‌های اصلی سبک طراحی داخلی کلاسیک:

قبل از در نظر گرفتن اینکه چرا سبک طراحی داخلی کلاسیک به عنوان یک انتخاب مبلمان برای خانه‌ی شما عالی است، بیایید نگاهی گذرا به برخی از ویژگی‌های کلی (بدون وارد شدن زیاد به تجزیه و تحلیل تغییرات) بیندازیم که آن را از سایرین متمایز می‌کند. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر است. از جمله:

 • اول از همه عناصر مبلمان باید به صورت متقارن و هماهنگ چیده شوند. به یاد داشته باشید که چیدمان هماهنگ و ایجاد تقارن، دو عامل کلیدی در ایجاد تعادل و فضای دلپذیر، مطابق با قوانین کلاسیک می‌باشد.
 • در این سبک از مصالح نجیب و مرغوب مانند: بلوط، چوب ماهون، گیلاس یا راش، سرامیک، برنز، مرمر، پرده‌‌ها و کف پوش‌های درجه یک استفاده می‌شود. این خود عامل دیگری است که منجر به محبوب شدن این سبک شده است.  
 • در کنار مبلمان استاندارد، فضای داخلی به سبک کلاسیک می‌تواند دارای ستون‌ها یا نیم‌ستون‌ها، دیوارها، قرنیزها، پنجره‌های رز و حتی مجسمه‌ها باشد که همگی این ویژگی‌های ظریف یادآور دوران باستان هستند.
 • رنگ‌های پایه در این سبک بر اساس تناژهای روشن و خنثی کار می‌شود.
 • نورپردازی فضای داخلی سبک کلاسیک باید شامل استفاده از لامپ های کف، کریستال یا نور غیر مستقیم، برای ایجاد فضایی دلپذیر باشد.

در نهایت، فضایی که به سبک کلاسیک کار شده باشد، می‌تواند فضای باستانی و اصیلی را برای شما به ارمغان آورد. زیرا، طراحی و دکور در آن بسیار با ظرافت کار شده است و هماهنگی و تقارن در نحوه‌ی چیدمان آن به چشم می‌خورد.

چرا همه عاشق سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک می‌شوند؟

 در اینجا 5 دلیل اصلی آورده شده است.

1. استفاده از مواد ظریف و پیچیده:

استفاده از مواد ظریف و پیچیده در این سبک منجر می‌شود که افراد سبک کلاسیک را بپسندند. درنتیجه، اگر این سبک را برای تزیین منزل خود انتخاب کرده‌اید، لذت و احساس اصالت با وجود سنگ مرمر، گرمای بلوط و ظرافت روکش‌های طلایی و نقره‌ای یا گچ بری تضمین خواهد شد.

2. مبلمان و لوازم آنتیک:

تخت، کمد، مبل، میز، لامپ، ساعت و شاید حتی یک باغ با فواره به شما امکان لذت بردن از مبلمان و اشیایی را بدهد که می‌توانند در خانه باشند. پس، استفاده از مبلمان و لوازم آنتیک یکی دیگر از دلایلی است که منجر شده است افراد بسیاری این سبک از دکوراسیون داخلی را بپسندند.

3. تکمیل و تزئینات غنی:

باید گفت، استفاده از تزئینات غنی منجر شده است که سبک کلاسیک به یک سبکه خاص و منحصر به فرد تبدیل شود. از همین جهت است که افراد زیادی طرفدار این سبک می‌باشند.

4. رنگ‌های ملایم و دلپذیر:

اگرچه به طور گسترده ثابت شده است که ویلاهای باستانی دوران روم و یونان کاملاً سفید نبوده‌اند، اما همیشه رنگ‌های روشن و ضعیف بر آن‎ها غالب بوده است. از آن‌جایی که این سبک برگرفته از دوران روم و یونان باستان می‌باشد، باید بگوئیم که استفاده از این رنگ‌ها در این سبک از دکوراسیون داخلی مرسوم‌تر است.

5. نورپردازی گرم و صمیمی:

شما نیازی به آویزان کردن لوسترهای کریستالی عظیم ندارید. اما نورپردازی در سبک کلاسیک باید مطابق با فضا و جو صورت گیرد.

این فضا دارای لامپ‌های ساخته شده از مواد لوکس است که نور را به صورت یکنواخت پخش می‌کند و حس ظرافت و مهمان نوازی را تقویت می‌کند.

سخن آخر:

شما می‌توانید برای انجام دکوراسیون داخلی خود روی ما حساب کنید. شرکت طراحی و معماری کارنو دیزاین در کنار شما می‌باشد تا شما را در این امر مهم یاری کند. بهتر است قبل از انتخاب سبک دکوراسیون داخلی خود در ابتدا با کارشناسان ما مشورت نمائید و پس از دریافت اطلاعات لازم، انتخاب نمائید که چه سبکی را برای فضای مورد نظر خود به مرحله‌ی طراحی و اجرا درآورید.

امید است که از این مقاله لذت برده باشید. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و نظرات، انتقادات، پیشنهادات و سؤالات خود را در قسمت دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها