• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

هوشمند سازی خانه چیست

هوشمند سازی خانه چیست

هوشمند سازی خانه چیست

ساختمان یا خانه هوشمند، خانه‌ای است که در آن از دستگاه‌های متصل به اینترنت استفاده می‌شود. این خانه‌ها قابلیت نظارت و مدیریت از راه دور را دارند. به عنوان مثال: شما با استفاده از این تکنولوژی می‌توانید سیستم‌های روشنایی یا گرمایشی را از راه دور نظارت و کنترل نمائید.

به فن‌آوری ساختمان هوشمند اغلب اتوماسیون خانگی یا domotics نیز گفته می‌شود. این فن‌آوری منجر به بهره‌وری انرژی نیز می‌شود و به صاحبان خانه اجازه می‌دهد دستگاه‌های هوشمند را کنترل نمایند. نرم‌افزار مدیریت از راه دور ساختمان اغلب روی گوشی‌های هوشمند یا سایر دستگاه‌های تحت شبکه هوشمند نصب می‌شود و امکان دسترسی و کنترل از راه دور را میسر می‌سازند. اکنون در ادامه با ما همراه باشید تا با هوشمند سازی خانه بیشتر آشنا شوید.  

نمونه‌هایی از فناوری‌های خانه‌ های هوشمند:

در این بخش از زیرعنوان به این موضوع پرداخته‌ایم که فناوری‌ خانه‌‌های هوشمند شامل چه مواردی می‌شوند. اکنون با یکدیگر این فناوری‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.  

تلویزیون ‌های هوشمند:

تلویزیون‌های هوشمند به اینترنت متصل می‌شوند تا از طریق برنامه‌هایی مانند: ویدیو و موسیقی درخواستی به محتوا دسترسی پیدا کنند. برخی از تلویزیون‌های هوشمند دارای تشخیص صدا یا ژست هستند.

سیستم ‌های روشنایی هوشمند:

سیستم‌های روشنایی هوشمند، علاوه بر اینکه می‌توانند از راه دور کنترل شده و سفارشی شوند، می‌توانند تشخیص دهند که سرنشینان در چه زمان‌هایی در اتاق هستند و در صورت نیاز نور را تنظیم ‌کنند. لامپ‌های هوشمند همچنین می‌توانند بر اساس در دسترس بودن نور روز، خود را تنظیم نمایند.

 هوشمند سازی خانه

ترموستات‌ های هوشمند:

ترموستات‌های هوشمند، با Wi-Fi یکپارچه عرضه می‌شوند و به کاربران این امکان را می‌دهند تا دمای خانه را برنامه‌ریزی، نظارت و از راه دور کنترل نمایند. این دستگاه‌ها همچنین رفتارهای صاحب خانه را یاد می‌گیرند و به طور خودکار تنظیمات را تغییر می‌دهند تا حداکثر راحتی و کارایی را برای ساکنان فراهم آورند. ترموستات‌های هوشمند همچنین می‌توانند مصرف انرژی را گزارش دهند و به کاربران یادآوری کنند که فیلترها را عوض نمایند.

قفل‌ های هوشمند:

با استفاده از قفل‌های هوشمند و بازکننده‌های درب گاراژ، کاربران می‌توانند به بازدیدکنندگان اجازه‌ی ورود دهند یا آن‌ها را منع نمایند. قفل‌های هوشمند همچنین می‌توانند زمان نزدیک بودن ساکنین را تشخیص دهند و درها را برای آن‌ها باز کنند.

دوربین های هوشمند:

با دوربین‌های امنیتی هوشمند، ساکنان می‌توانند در زمان‌هایی که در خانه نیستند، ساختمان خود را زیر نظر بگیرند. حسگرهای حرکتی هوشمند همچنین قادر به تشخیص تفاوت بین ساکنین، بازدیدکنندگان، حیوانات خانگی و سارقان هستند و در صورت مشاهده‌ی رفتار مشکوک، از قابلیت مطلع کردن افراد مربوطه و مسئول برخوردارند.

آبیاری هوشمند گیاهان آپارتمانی:

ساکنین خانه‌های هوشمند در زمانی که مجبور به ترک خانه باشند، می‌توانند از راه دور به گیاهان آپارتمانی خود رسیدگی کنند. فناوری خانه‌های هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان گیاهان آپارتمانی و چمن‌ها را از طریق تایمرهای متصل آبیاری نمود.

لوازم آشپزخانه هوشمند:

در خانه‌های هوشمند انواع لوازم آشپزخانه‌ی هوشمند، از جمله: قهوه سازهای هوشمند به چشم می‌خورد که می‌توانند یک فنجان تازه را به طور خودکار و در زمان برنامه ریزی شده دم کنند. همچنین، یخچال‌های هوشمندی که تاریخ انقضاء را پیگیری می‌کنند، لیست‌های خرید درست می‌کنند یا حتی دستورالعمل‌هایی را بر اساس مواد موجود در دست، تهیه می‌کنند در این خانه‌ها وجود دارد. سایر تجهیزات هوشمند در این خانه‌ها: اجاق گاز و توستر کندتر؛ در اتاق لباسشویی، ماشین لباسشویی و خشک کن می‌باشد.  

مزایای هوشمند سازی خانه:

این فن‌آوری (هوشمند سازی خانه)، مزایایی را به همراه دارد. بد نیست که در این بخش از زیرعنوان با ما همراه باشید تا آشنایی بیشتری را از این فن‌آوری به دست آورید.

مزایای هوشمند سازی ساختمان:

 • این تکنولوژی برای سالمندان مفید است و نظارتی را ارائه می‌دهد که می‌تواند به سالمندان کمک کند تا به جای نقل مکان به خانه‌ی سالمندان یا نیاز به مراقبت 24 ساعته در منزل، راحت و ایمن در خانه بمانند.
 • خانه‌های هوشمند می‌توانند ترجیحات کاربر را برای راحتی در نظر بگیرند. به عنوان مثال: کاربران می‌توانند درب گاراژ خود را از راه دور باز یا بسته نمایند، چراغ‌ها را روشن یا خاموش کنند، شومینه را روشن کرده و آهنگ‌های مورد علاقه‌ی خود را برای پخش شدن، برنامه‌ریزی کنند.
 • اتوماسیون خانگی همچنین به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا کارایی را بهبود ببخشند. به جای روشن گذاشتن تهویه‌ی مطبوع در تمام طول روز، یک سیستم خانه‌ی هوشمند می‌تواند رفتارها را یاد بگیرد و مطمئن شود که خانه تا زمانی که صاحب خانه از سر کار به خانه می‌رسد خنک می‌شود. در مورد لوازم خانگی هم همین‌طور است. با سیستم آبیاری هوشمند، چمن فقط در صورت نیاز و با مقدار دقیق و مورد نیاز، آبیاری می‌شود. با اتوماسیون خانگی، انرژی، آب و سایر منابع به طور مؤثرتری استفاده می‌شود که به صرفه‌جویی در منابع طبیعی و پول برای مصرف کننده کمک می‌کند.

اجرای هوشمند سازی خانه:

خانه‌های نوساز اغلب با زیرساخت خانه‌‌های هوشمند ساخته می‌شوند. از سوی دیگر، خانه‌های قدیمی را می‌توان با فناوری‌های هوشمند، بازسازی نمود.

خانه‌های هوشمند مجموعه‌ای از وسایلی هستند که با هم کار می‌کنند تا یک شبکه‌ی قابل کنترل از راه دور را ایجاد نمایند. همه‌ی دستگاه‌ها توسط یک کنترل کننده‌ی اصلی اتوماسیون خانگی کنترل می‌شوند که اغلب به آن هاب خانه هوشمند می‌گویند. هاب خانه هوشمند یک دستگاه سخت افزاری است که به عنوان نقطه‌ی مرکزی سیستم‌های خانه‌ی هوشمند عمل می‌کند و قادر است داده‌ها را حس کند، پردازش کند و به صورت بی سیم ارتباط برقرار نماید. این برنامه تمامی برنامه‌های متفاوت را در یک برنامه‌ی خانه‌ی هوشمند واحد، ترکیب می‌کند که می‌تواند توسط صاحبان خانه از راه دور کنترل شود.

در سناریوهای ساده‌ی خانه‌ی هوشمند، رویدادها می‌توانند، زمان‌بندی یا فعال شوند. رویدادهای زمان‌بندی‌شده بر اساس یک ساعت مشخص هستند. به‌عنوان مثال: پایین آوردن پرده‌ها در ساعت ۶:۰۰ بعد از ظهر. در حالی که رویدادهای راه‌اندازی شده به اقدامات در سیستم خودکار بستگی دارند. به عنوان مثال: هنگامی که گوشی هوشمند مالک به در نزدیک می‌شود، قفل هوشمند باز شده و چراغ‌های هوشمند روشن می‌شوند.

سخن آخر:

اگر قصد هوشمند سازی ساختمان خود را دارید، همین الآن با شرکت معماری و طراحی کارنو دیزاین تماس بگیرید. مشاوران و کارشناسان ما به شما کمک خواهند کرد تا با توجه به بودجه‌ی خود و نیاز کاربری‌‌ای که دارید، صاحب یک خانه‌ی هوشمند شوید. امید است که این مقاله مورد علاقه‌ی شما واقع شده باشد. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و نظرات، انتقادات و سؤالات خود را در دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها