• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان خود را به شرکت طراحی و معماری کارنو دیزاین بسپارید. همان‌طور که می‌دانید اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان به افراد و گروهی با مهارت و تخصص زیاد نیاز دارد. همچنین نکاتی در این زمینه وجود دارد که آگاهی از آن می‌تواند به شما کمک نماید تا اجرای داخلی ساختمان به بهترین نحو صورت گیرد.  

درواقع، بین ساختمانی که توسط یک طراح داخلی حرفه‌ای طراحی و اجرا می‌شود با ساختمانی که توسط یک دکوراتور خانه طراحی و اجرا می‌شود، تفاوت زیادی وجود دارد. از متعادل کردن طرح‌های رنگی گرفته تا آویزان کردن آثار هنری، برنامه‌ریزی جهت نورپردازی و حتی قرار دادن پرده‌ها. به یاد داشته باشید که اگر طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان توسط تیمی حرفه‌ای انجام شود، می‌تواند یک طرح متوسط را به فضایی شگفت‌انگیز تبدیل نماید. اکنون در ادامه با ما همراه باشید.

نکاتی جهت اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان:

در زمان اجرای دکوراسیون داخلی باید به نکاتی توجه کنید. ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما در بسیاری از زمان‌ها موارد مهمی در این زمینه نادیده گرفته می‌شود. از کاغذ دیواری و رنگ گرفته تا کفپوش و پارچه. همیشه باید نمونه‌های انتخابی را قبل از پرداختن به هر ماده‌ی خاصی سفارش دهید. نمونه‌ها را کنار هم قرار دهید، به کیفیت آن‌ها نگاه کنید و نحوه‌ی کار همه‌ی عناصر را در ساختمان‌ها مجسم نمائید. اکنون در ادامه برخی از این نکات را به شما یادآور می‌شویم.

تقارن را فراموش کنید:

بسیاری از صاحبان خانه‌ها یا شرکت‌ها بر این باورند که در زمان اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان، ایجاد یک فضای کاملاً متقارن منجر به ایجاد یک طراحی داخلی بی عیب و نقص خواهد شد، اما همیشه اینطور نیست. در واقع، با چسبیدن به یک طراحی متقارن، می‌توانید در نهایت به فضایی مسطح برسید که فاقد گرما و شخصیت است. شما می‌توانید در عوض، تعادل را هدف قرار دهید. هنر دیواری خود را خارج از مرکز آویزان کنید، برای ایجاد یکپارچگی، بافتی اضافه کنید و مبلمان ناهماهنگ را با هم گروه کنید تا یک پیچ و تاب بازیگوش داشته باشید. به یاد داشته باشید که عناصر نامتقارن چشم را به خود جلب می‌کند و جذابیت‌های زیادی را ایجاد می‌نماید.

اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان

یک پاپ قرمز روشن اضافه کنید:

یک طراح داخلی به نام، Beata Heuman، نویسنده‌ی کتاب Every Room Should Sing، ترفند ساده‌ای را فاش کرده است و از آن برای افزودن چیزهای اضافی به پروژه‌های خود استفاده می‌کند. Beata می‌گوید که افزودن رنگ قرمز گیلاسی می‌تواند یک طرح را تمام کند، حتی اگر به نظر می‌رسد که با بقیه‌ی دکوراسیون همخوانی ندارد. برای یک گزینه‌ی کم خطر، سعی کنید یک آباژور قرمز روشن یا قاب عکس اضافه کنید و ببینید که آیا دکوراسیون داخلی ساختمان را زنده می‌کند یا خیر.

از منحنی‌ها و قوس‌ها استفاده کنید:

منحنی‌ها، دایره‌ها و قوس‌ها لطافتی را به فضای داخلی می‌بخشند. این منحنی‌ها و قوس‌ها هم مدرن و هم کلاسیک به نظر می‌رسند. بنابراین، بهتر است که در زمان اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان از طرح‌هایی که دارای قوس‌ها و منحنی‌ها هستند، استفاده شود.

از تاج سازی یا قرنیزینگ استفاده کنید:

تاج‌سازی یا قرنیزینگ قطعه‌ای از گچ تزئینی است که بین دیوار و سقف کشیده می‌شود. این قطعه در انواع شکل‌ها و اندازه‌ها وجود دارد و یکی از ویژگی‌های رایج دوره‌های خانه‎های قدیمی به حساب می‌آید. اما، افزودن آن به اتاق خواب یا اتاق نشیمن راه میانبری برای دستیابی به یک سبک سنتی می‌باشد.

کرکره‌ها را رنگ کنید:

پنجره‌هایی که از کرکره‌های رنگی برخوردار هستند، دکوراسیون داخلی را به شدت جذاب می‌کنند. هر چند این موضوع کاملاً سلیقه‌ای می‌باشد. اما به کار گیری کرکره‌های رنگ شده می‌تواند یک اتاق را از حالت بی‌نقص در آورده و فضای دل‌انگیزی را ایجاد نماید.

فضای بازی را در زمان اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان در نظر بگیرید:

یکی از رایج‌ترین اشتباهات در زمان اجرای داخلی ساختمان مخصوصاً در فضاهایی با پلان‌های باز این است که مبلمان زیادی را در یک منطقه قرار می‌دهند؛ بدون اینکه فضای کافی‌ای را برای راه رفتن افراد در نظر بگیرند. فضای بازی که اغلب در خانه یا محل کار شما مورد نیاز خواهد بود باید حداقل 90 سانتی‌متر عرض داشته باشد.

همچنین مهم است که مطمئن شوید در مناطق کمتر شلوغ ساختمان شما، فضایی برای حرکت وجود دارد. به عنوان مثال: به طور ایده آل باید حدود 45 سانتی‌متر بین مبل‌ها، صندلی‌ها و میزهای ناهارخوری در اتاق نشیمن خود فاصله بگذارید. در نظر گرفتن این نکته به شما فضای زیادی را برای نشستن و حرکت در اطراف می‌دهد.

اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان

تقسیم 70-30:

یکی از ترفندها برای ایجاد دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها استفاده از ترفندی به نام ترفند 70-30 است. این ترفند برای درست کردن تناسبات و متعادل کردن سبک‌های مختلف در یک فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک راه تضمینی برای دادن شخصیت به ساختمان این است که حدود 70 درصد از آن را به سبک خاصی تزئین کنید و سپس 30 درصد باقیمانده را به سبکی کاملاً متفاوت تکمیل نمائید. بنابراین، می‌توانید یک طرح عمدتاً سنتی را با اقلام معاصر تزئین کنید یا برعکس.

کفپوش را منسجم کنید:

در زمان اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان، استفاده از کفپوش‌های یکسان یا کف‌های کاذب در اتاق‌ها یا مناطق مختلف خانه راه آسانی برای بزرگ‌تر جلوه دادن فضای ساختمان می‌باشد. اگر اتاق‌های بزرگ با پلان باز دارید، می‌توانید از فرش استفاده کنید تا پیوستگی را از بین ببرید و فضا را بر اساس کاربری تقسیم نمائید.

رنگ بندی خود را متعادل کنید:

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی تأثیر زیادی خواهد داشت. رنگ‌ها می‌توانند فضای ساختمان شما را به کل تغییر دهند. شما باید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی خود رنگ مرتبط با آن را انتخاب نمائید. در صور ت ترکیب و انتخاب چند نوع رنگ برای ساختمان نیز پیشنهاد می‌شود که برای رنگ غالب خود به 60 درصد، برای رنگ ثانویه به 30 درصد و برای رنگ برجسته به 10 درصد رنگ پایبند باشید.

اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان

در صورت وجود شومینه، شومینه را برجسته کنید:

رنگ‌آمیزی روشن اطراف شومینه به یکی از ویژگی‌های رایج تبدیل شده است. یک محیط شومینه رنگارنگ می‌تواند دکوراسیون داخلی ساختمان شما را جذاب کند. شما می‌توانید مرکز را با کتاب یا شمع پر کنید و در صورت داشتن قفسه از آن برای تکیه دادن آثار هنری و نمایش گیاهان آپارتمانی استفاده نمائید.

گوشه‌های دنج ایجاد کنید:

تبدیل کردن فضای نامناسب یا بدون استفاده به یک گوشه‌ی زیبا، ترفندی است که بسیاری از طراحان و اجرا کننده‌گان داخلی به خوبی از آن استفاده می‌کنند. بنابراین، ایجاد گوشه‌های دنج می‌تواند در جذاب‌تر کردن دکوراسیون داخلی ساختمان بسیار موثر باشد.

سخن آخر:

گزینه‌ها و نکات بسیار زیاد دیگری وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید صاحب یک دکوراسیون داخلی بسیار شیک و ایده‌آل شوید. ما در کنار شما هستیم تا اطلاعات مورد نیازتان را در اختیارتان قرار دهیم و به شما در تصمیم گیری سبک دکوراسیون داخلی ساختمان کمک نمائیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و یا همین الآن با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید.

امید است که از محتویات این مقاله لذت برده باشید.

لطفاً نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا اینجای مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها