• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

مزایای هوشمند سازی روشنایی ساختمان

مزایای هوشمند سازی روشنایی ساختمان

مزایای هوشمند سازی روشنایی ساختمان

ما در این مقاله قصد داریم که به مزایای هوشمند سازی روشنایی ساختمان بپردازیم.

سیستم‌های روشنایی شامل منابع نوری هستند که در یک ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع مختلفی از سیستم‌های روشنایی وجود دارد که افراد و سازمان‌ها در فضای خود از آن‌ها استفاده می‌کنند.

این سیستم‌های روشنایی به صورت: رشته‌ای، فلورسنت، خورشیدی در فضای باز یا LED تولید می‌شوند.

به طور کلی چهار نوع سیستم روشنایی وجود دارد که هر کدام از مزایا و معایبی برخوردار است. تمامی سیستم‌های روشنایی به جریان الکتریکی نیاز دارند و خب طبیعتاً استفاده از این سیستم‌ها، مشمول هزینه‌های زیادی خواهد بود. با این حال، مردم می‌توانند با حفظ صحیح نحوه‌ی استفاده از منابع روشنایی خود، مصرف برق خود را به حداقل برسانند.

شما با هوشمند سازی روشنایی ساختمان خود می‌توانید هزینه‌های مصرفی برق را کاهش دهید. همچنین استفاده از سیستم روشنایی هوشمند منجر خواهد شد تا وسایل هنگام روشن شدن ظاهر جذاب‌تری پیدا کنند.

از همین جهت، افرادی که مایل به مالکیت یا راه اندازی ساختمان هستند باید به سیستم روشنایی نصب شده توجه زیادی داشته باشند.

ایجاد و راه اندازی یک سیستم روشنایی هوشمند، سرمایه گذاری بزرگی خواهد بود. چون همان‌طور که اشاره شد، این سیستم‌های هوشمند کاهش مصرف برق را به همراه دارند. بنابراین، اگر قصد هوشمند سازی ساختمان یا هوشمند سازی سیستم روشنایی را دارید همین الآن با کارشناسان ما تماس بگیرید. اکنون در ادامه با ما همراه باشید.

4 مزیت هوشمند سازی روشنایی ساختمان:

استفاده از سیستم روشنایی هوشمند ساختمان مزایای زیادی را در بر دارد. این مقاله به چهار مزیت سیستم روشنایی هوشمند ساختمان می‌پردازد.

پتانسیل صرفه جویی در انرژی:

اگر سیستم روشنایی هوشمند ساختمان به خوبی راه اندازی شود، به صرفه جویی در انرژی سازمان یا واحد تجاری کمک می‌کند.

سیستم روشنایی شامل: لامپ‌های سرتاسر ساختمان، یخچال‌های آزمایشگاه‌ها و آشپزخانه‌ها، ماشین‌هایی که با برق به حرکت در می‌آیند، فن‌های برقی و سایر وسایل برقی که انرژی روشنایی مصرف می‌کنند، می‌باشد.

همه‌ی این جنبه‌ها انرژی مصرف می‌کنند. اگر مصرف برق از طریق سیستم‌های روشنایی هوشمند مدیریت شود به قبوض برق یک سازمان یا واحد تجاری کمک زیادی خواهد شد. با این حال، اگر یک سیستم روشنایی به خوبی نصب شود، یک سازمان یا نهاد تجاری می‌تواند پتانسیل صرفه جویی در انرژی را داشته باشد. این امر با استفاده از سیستم‌های روشنایی که انرژی کمتری نیز مصرف می‌کنند، امکان پذیر خواهد بود.

یک سازمان ترجیح می‌دهد به جای سیستم‌های روشنایی مهتابی و فلورسنت از لامپ‌های LED و سیستم‌های روشنایی دیگری استفاده کند که انرژی کمتری مصرف می‌کند.

استفاده از سیستم روشنایی خورشیدی در فضای باز نیز گزینه ارزان‌تری خواهد بود. این به این دلیل است که سیستم روشنایی خورشیدی در فضای باز انرژی خود را از نور طبیعی که رایگان است تأمین می‌کند.

با این حال، سازمان‌ها و نهادهای تجاری باید قبل از سرمایه‌گذاری در یک سیستم روشنایی، تحقیق کنند که بهترین سیستم روشنایی برای آن‌ها چه خواهد بود.

البته، استفاده از سیستم‌های روشنایی هوشمند بهترین پیشنهاد می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از این سیستم‌ها از راه دور روشنایی محیط خود را کم یا زیاد کرده و یا در صورت نیاز روشنایی را خاموش یا روشن نمائید.  

دسترسی راحت:

با استفاده از سیستم‌های روشنایی هوشمند ساختمان، دسترسی شما به سیستم‌های روشنایی راحت‌تر خواهد بود. این امر به ویژه با اتوماسیونی که با سنسورهای روشنایی همراه است، تجربه شده است. این حسگرها اطمینان می‌دهند که چراغ‌ها فقط در مواقعی که نیاز است، روشن باشند.

با استفاده از این سنسورها، سیستم‌های روشنایی با ورود افراد به اتاق روشن می‌شوند و در صورت خروج افراد نیز خاموش می‌شوند. این اتوماسیون همچنین در این دوره که جهان با همه‌گیری COVID-19 ضربه خورده است، به خوبی کار می‌کند و افراد مجبور نیستند در اماکن پر رفت و آمد همانند: دفاتر کاری، بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و غیره برای خاموش یا روشن کردن سیستم‌های روشنایی از پریزها استفاده نمایند. در نتیجه؛ با استفاده از این سیستم‌های هوشمند، بهداشت افراد نیز حفظ خواهد شد.

سیستم‌های هوشمند روشنایی ساختمان، برای معلولانی که در روشن و خاموش کردن چراغ ها مشکل دارند نیز مناسب خواهد بود. با وجود سیستم روشنایی هوشمند، آن‌ها می‌توانند به راحتی از اتاق‌ها یا ساختمان‌های هوشمند استفاده کنند. زیرا چراغ‌ها فقط با احساس حرکت آن‌ها روشن و خاموش می‌شوند.

ایمنی:

در برخی موارد، یک سیستم روشنایی هوشمند نیز می‌تواند به معنای ایمنی در ساختمان باشد. از آن‌جایی که وقتی شخصی وارد اتاق می‌شود، چراغ‌ها به طور خودکار روشن می‌شوند، نظارت بر فعالیت نیز آسان‌تر خواهد شد. این موضوع، ورود مخفیانه به داخل ساختمان را برای افراد خارجی نیز سخت می‌کند.

هر وقت کسی سعی می‌کند این کار را انجام دهد، مردم اطراف می‌آیند تا بررسی کنند که چرا ناگهان چراغ روشن شد.

علاوه بر این، اگر کسی بخواهد در ساعات خاموشی به داخل ساختمان نفوذ کند، مردم از راه دور می‌توانند حدس بزنند که مشکلی وجود دارد. بنابراین، اقدام فوری توسط نگهبانان صورت خواهد گرفت. در این شرایط، روشنایی هوشمند تقریباً مانند دوربین‌های امنیتی عمل می‌کند.

علاوه بر این، انبارها در ساختمان‌ها اغلب اوقات نامرتب هستند. بنابراین، هنگامی که برخی وارد اتاق می‌شوند، فقط تاریکی را می‌بینند و به دلیل محیط تاریک و نامرتب، هر حادثه‌ای می‌تواند در کمترین زمان رخ دهد. از این رو، سیستم‌های روشنایی هوشمند ساختمان می‌توانند افراد را نجات دهند و از افراد در برابر لغزش تصادفی یا افتادن اشیاء محافظت کنند.

بهره‌وری بیشتر:

سیستم روشنایی هوشمند در ساختمان‌ها به افزایش بهره‌وری برای سازمان‌های تجاری کمک می‌کند. چراغ‌های سنتی باعث ایجاد اختلال در حین کار می‌شوند. نکته‌ی خوب این است که روشنایی هوشمند به غلبه بر این مشکلات کمک می‌کند.

در حین کار، فلاش نور کاملاً آزاردهنده است. هنگامی که افراد در جهت خاصی حرکت می‌کنند، نورها به طور خودکار باعث اذیت چشمی افراد می‌شوند و کار آن‌ها را مختل می‌کند. اما با روشنایی هوشمند می‌توان از این امر جلوگیری کرد. بنابراین، بهره‌وری کلی نیز افزایش می‌یابد.

داشتن نورپردازی هوشمند نیز می‌تواند محیطی آرام و زیبا را به وجود آورد. این نورپردازی، به طور خودکار روحیه‌ی کارگران، کارمندان یا افراد را بهبود می‌بخشد و بهره‎وری افراد را در محیط کار افزایش می‌دهد.

در نتیجه، سازمان‌ها و نهادهای تجاری که می‌خواهند به طور مؤثر رقابت کنند، باید برای تقویت سیستم روشنایی هوشمند خود پیشرفت کنند. نورپردازی در حفظ مشتریان و جذب مشتریان بالقوه به سمت مصرف کنندگان محصولات یک سازمان یا واحد تجاری مهم خواهد بود.

سخن آخر:

امید است که از این مقاله لذت برده باشید. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و نظرات، انتقادات، پیشنهادات خود را در دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید. در صورت هوشمند سازی ساختمان یا طراحی و دیزاین داخلی ساختمان می‌توانید با ما تماس بگیرید. برای آشنایی بیشتر با خدمات ما می‌توانید به قسمت پایین صفحه‌ی سایت مراجعه نمائید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها