• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

معرفی سبک دکوراسیون مینیمال

معرفی سبک دکوراسیون مینیمال

معرفی سبک دکوراسیون مینیمال

مینیمالیسم، روندی که در حال حاضر جهان را فرا گرفته است، دهه‌ها را در حال شکل گیری سپری کرده است. مینیمالیسم به عنوان یک جنبش هنری در دهه‌ی 1960 آغاز شد و در حدود دهه‌ی 1980 در معماری و دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار گرفت.

این سبک تا حد زیادی از شیوه‌ی زندگی ژاپنی وام گرفته شده است. اکنون ما در این مقاله قصد داریم که به معرفی سبک دکوراسیون مینیمال بپردازیم. اگر شما هم یکی از طرفداران سبک مینیمال هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

طراحی مینیمال:

اگر طرفداری زیبایی و در عین حال سادگی هستید، ما به شما سبک دکوراسیون مینیمال را پیشنهاد می‌دهیم. طراحان این سبک باید از سادگی‌های اطراف الهام بگیرند و آن را در طرح خود پیاده سازند.

برخی از کارشناسان، طراحی داخلی مینیمالیستی را به طراحی داخلی مدرن مرتبط می‌دانند که بر عملکرد و هماهنگی عناصر مختلف برتری می‌بخشد و به هم ریختگی یا عناصر طراحی غیرضروری را کاهش می‌دهد تا فضایی راحت و فضای آرامش‌بخشی را به اتاق بدهد.

برای صاحبان خانه، طراحان داخلی مینیمالیستی اغلب این ایده را مطرح می‌کنند که فقط چند عنصر برای برجسته کردن یک فضا داشته باشند.

به عنوان مثال، در برجسته کردن یک ویژگی معماری خاص که برای یک اتاق در نظر گرفته شده است، طراحان می‌توانند از نورپردازی مورد نظر یا پاشیدن رنگ ساده‌ای استفاده کنند که به طور یکپارچه با اتاق ترکیب می‌شود.

این کار به گونه‌ای انجام می‌شود که ساختار معماری و عنصر طراحی در تضاد با یکدیگر نباشند، بلکه به طور هماهنگ در هم آمیخته شده و زیبایی شناسی دلپذیری را ایجاد نمایند.

سادگی بی دریغ:

یک خانه‌ی مینیمالیستی از نظر بصری نامرتب است و پالت رنگی آن معمولاً تک رنگ است و رنگ‌هایی به آن اضافه می‌شود. طراحان داخلی اغلب به صاحبان خانه می‌گویند که نیازی به دو مبل در اتاق نشیمن یا نقاشی روی هر دیوار خانه ندارند. اثاثیه ساده و فضاهای باز برای چشم‌ها آرامش بخش‌تر هستند و بنابراین می‌تواند استراحت و آرامش بیشتری را برای ساکنان خسته و شلوغ شهر فراهم کند.

نمونه‌ای از یک اتاق نشیمن مینیمالیستی یک کاناپه با یک میز کناری یا یک میز وسط یا شاید یک گلدان گل به عنوان دکور یا پشته‌ای از دو کتاب به عنوان قطعه برجسته است. ست مبل در این سبک از طراحی نباید خیلی شاهانه باشد.

به یاد داشته باشید که در این سبک از طراحی، از مبلمان بیش از حد طراحی شده دوری کنید. بهتر است از مبلمانی با منحنی‌های صاف و اشکال ساده استفاده نمائید. باز هم نیازی به نقاشی یا طرح‌های تزئینی زیاد در همه جا نیست.

درواقع، سادگی و کارایی مهم ترین عناصر یک خانه با الهام از مینیمالیستی است.

سبک دکوراسیون مینیمال

عناصر مهم برای ایجاد یک خانه‌ی مینیمالیست:

هدف مینیمالیسم مانند بسیاری از سبک‌های دیگر که در آن زمان تکامل یافتند، کنار گذاشتن ارزش‌های مصرف‌گرایی افراطی و بازگرداندن تمرکز بر آنچه مهم‌تر است بود. یکی از اولین پذیرندگان سبک مینیمالیستی، با کلمات نمادین خود “کمتر بیشتر است” این سبک را خلاصه کرد.

در حالی که ایجاد یک خانه‌ی مینیمالیستی به اندازه‌ی کافی ساده به نظر می‌رسد، اما نیاز به تنظیم دقیق اقلام دارد تا به فضایی متعادل تبدیل شود. اکنون در ادامه، به عناصر مهمی که در ایجاد خانه‌ای با سبک مینیمال مؤثر هستند، اشاره می‌نمائیم.

انتخاب رنگ‌ها:

مینیمالیسم از رنگ‌های خنثی به عنوان نقطه‌ی شروع استفاده می‎کند. اتاق‌هایی در سایه‌های سفید، خاکستری و قهوه‌ای اغلب در این سبک دیده می‌شوند. رنگ‌های دیگر در مقادیر کمتر استفاده می‌شوند. جهت اینکه فضا شلوغ به نظر نرسد، پالت‌های رنگی حداکثر دارای سه رنگ هستند. رنگ‌هایی که مشابه هستند یا فقط با چند سایه از هم فاصله دارند، می‌توانند برای ایجاد چیدمان دلپذیر استفاده شوند.

حذف عناصر غیر ضروری در خانه:

همان‌طور که از نام مینیمال پیداست، این سبک نیاز به حداقل بودن فضا دارد. در این سبک باید عناصر غیر ضروری را در خانه حذف نمود. بهتر است در سبک دکوراسیون مینیمال، مواردی که دارای اهمیت هستند و قطعات کاربردی دارند، نگهداری شوند. حتی قطعات عجیب و غریب نیز تا زمانی که توجه بیش از حد را به خود جلب نکنند، می‌توانند در این سبک استفاده شوند.

انتخاب مبلمان:

برای اینکه استفاده از مبلمان حداقل باشد، باید کارکرد محور و ساده باشد. به دنبال قطعات و مبلمان چند منظوره با خطوط مستقیم و صاف باشید. مبلمان چند منظوره به کاهش تعداد وسایل موجود در فضا کمک می‌کند و خطوط مستقیم ظاهری تمیز به اتاق می‌بخشد.

سبک دکوراسیون مینیمال

انتخاب دکور:

گیاهان به خوبی با این فضاهای داخلی جفت می‌شوند. شما می‌توانید از نقاشی‌ها و چاپ‌های گرافیکی روی دیوار یا قفسه‌ها استفاده نمائید. آینه‌هایی با لبه‌های ساده نیز به عنوان دکور در این سبک استفاده می‌شوند که اغلب یک گیاه  نیز در کنار آن قرار می‌گیرد.

ایجاد تعادل:

با ایجاد تقارن، تعادل عناصر را ایجاد کنید. اقلام خود را طوری انتخاب کنید که از نظر طرح یا رنگ متقارن باشند و یکدیگر را متعادل کنند.

چگونه یک خانه با سبک دکوراسیون مینیمال بسازیم:

در چنین شرایطی، یکی از بهترین راه‌ها، دستیابی به یک طراحی داخلی مینیمالیستی می‌باشد. تعدادی از افراد هستند که از این طرح خاص استفاده می‌کنند تا محیطی کاملاً جادار را بدست آورند.

ممکن است طراحی این سبک بسیار راحت به نظر برسد؛ اما به دست آوردن چنین ظاهری برای خانه‌ها چندان آسان نیست و به متخصصان و مجریان حرفه‌ای در این زمینه نیاز خواهد بود.

اگر به دنبال چنین طراحی مینیمالیستی برای فضای داخلی خود هستید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سخن آخر:

اگر می‌خواهید که از یک سبک دکوراسیون مینیمال برخوردار شوید، همین الآن با ما تماس بگیرید. شما می‌توانید با این سبک، فضای خانه‌ی خود را به جای بهتری تبدیل کرده و آرامش بیشتری را به دست آورید. امید است که از این مقاله لذت برده باشید. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها