• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

لوکس سازی ساختمان خود را به ما بسپارید

لوکس سازی ساختمان خود را به ما بسپارید

لوکس سازی ساختمان خود را به ما بسپارید

لوکس سازی ساختمان خود را به ما بسپارید. ما در کنار شما هستیم تا به شما در داشتن یک ساختمان لوکس و ایده آل کمک نمائیم. شما می‌توانید به ما اعتماد کرده و صاحب یک خانه‌ی رویایی شوید. اکنون در این مقاله با ما همراه باشید تا با شاخصه‌های یک خانه‌ی لوکس آشنا شوید.  

لوکس سازی ساختمان:

اگر می‌خواهید خانه یا محل کار شما لوکس باشد، المان‌های زیادی وجود دارد که در زمان طراحی و دیزاین داخلی می‌توانید از آن‌ها استفاده نمائید.

شما می‌توانید با گچ‌بری‌های خاص، لوسترهای بزرگ و زیبا، نقاشی‌های سقفی، نورگیرهای شیشه‌ای مجلل و غیره صاحب یک خانه‌ی لوکس و زیبا شوید. بهتر است قبل از اقدام برای لوکس سازی ساختمان مسکونی یا اداری خود، در ابتدا با مشاوران و کارشناسانی که در این حوزه به فعالیت می‌پردازند مشورت نمائید. شما باید با توجه به بودجه‌ی در نظر گرفته شده و نیاز خود از کارشناسان مربوطه مشورت بگیرید تا بهترین ایده‌ها در اختیار شما قرار بگیرد و سپس آن ایده‌ها به مرحله‌ی اجرا درآید.

قبل از لوکس سازی ساختمان به متراژ مکان مورد نظر دقت نمائید.

اگر قصد لوکس سازی ساختمان مورد نظر خود را دارید، در ابتدا باید به متراژ مکان مورد نظر   نگاهی بیندازید. اجرای دیزاین داخلی به روش لوکس سازی برای فضاهای بزرگ پیشنهاد می‌گردد. برای فضاهای کوچک‌تر پیشنهاد ما به شما اجرای دکورهای مدرن و مینیمال است. اما چنانچه، علاقه‌ی شما لوکس سازی ساختمان است و فضای مورد نظر شما نیز کوچک می‌باشد، بهتر است از المان‌های پرزرق و برق در دکوراسیون داخلی پرهیز کرده و سبک‌های نئو کلاسیک را انتخاب نمائید.

اکنون در ادامه به برخی از نکاتی که در بحث لوکس سازی خانه‌ها باید به آن توجه شود، می‌پردازیم.

سقف‌هایی با ارتفاع زیاد:

اگر به منازل لوکس سر زده باشید و یا در عکس‌ها مشاهده کرده باشید، دیده‌اید که این منازل از سقف‌هایی با ارتفاع بلند برخوردار هستند. در واقع سقف ساختمان‌های لوکس ارتفاع زیادی دارد و این شاخصه، فضای مورد نظر را بسیار چشمگیر و دلنواز می‌کند. لازم به ذکر است، راهکارهایی وجود دارد که شما با استفاده از آن راهکارها می‌توانید کاری کنید که سقف ساختمان با ارتفاع بیشتری به نظر بیاید. به عنوان مثال: استفاده از المان‌های عمودی در این امر بسیار کمک کننده خواهند بود. شما می‌توانید با انتخاب رنگ دیوارها، تزئیناتی که برای دیوارها انتخاب می‌نمائید، انتخاب نوع پرده‌ها و یا استفاده از اکسسوری‌های ایستاده، سقف ساختمان خود را بلندتر از اندازه‌ی واقعی آن، جلوه دهید. اکنون در ادامه به چند روش که با استفاده از آن سقف و دیوارهای ساختمان بلندتر در نظر گرفته می‌شود، اشاره می‌نمائیم.

انتخاب پرده:

در زمان خرید پرده بهتر است پرده‌هایی را انتخاب نمائید که از سقف تا زمین امتداد دارد. این سبک از پرده‌ها باعث خواهد شد که سقف و دیوارهای ساختمان مورد نظر شما، از حالت واقعی خود، بلند‌تر به نظر برسد.

لوکس سازی ساختمان

 انتخاب کاغذ دیواری‌های عمود و راه راه:

انتخاب کاغذ دیواری‌های عمود و راه راه نیز در بلندتر به نظر رسیدن دیوارها و سقف‌ها تأثیر به‌سزایی دارند. اگر می‌خواهید که فضای شما بلند‌تر به نظر برسد، باید کاغذ دیواری‌های شما به صورت راه راه عمودی باشد. اما، اگر در نظر دارید که دیوارهای شما کشیده‌تر به نظر برسد می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی با راه راه افقی استفاده نمائید.

اجرای گچ‌بری‌های دیواری:

همان‌طور که ذکر شد، یکی دیگر از راه‌کارهایی که با استفاده از آن می‌توانید سقف ساختمان خود را بلندتر جلوه دهید، اجرای گچ‌بری‌های دیواری می‌باشد. اجرای گچ‌بری‌ها برای ساختمان‌هایی که از فضای بزرگ‌تری برخوردار هستند، بسیار مناسب خواهد بود.

استفاده از اکسسوری‌های عمودی:

اگر می‌خواهید به لوکس سازی ساختمان خود بپردازید، می‌توانید از اکسسوری‌هایی چون آباژورهایی با ارتفاع زیاد استفاده نمائید. دقت کنید که اکسسوری‌های انتخابی شما از ارتفاع زیادی برخوردار باشند.

نور پردازی مناسب:

یکی دیگر از شاخصه‌های لوکس سازی ساختمان، نورپردازی مناسب می‌باشد. شما می‌توانید برای نورپردازی فضای ساختمان، از المان‌های متعددی کمک بگیرید.

این المان‌های نوری به شرح زیر آورده شده‌اند. از جمله:

 • نورهای مخفی هماهنگ با پالت رنگی.
 • آباژورها.
 • لوسترها.
 • دیوارکوب‌های نوری.

و غیره.

البته به یاد داشته باشید که طراحی ساختمان باید به گونه‌ای صورت گیرد که ساختمان از نورگیرهای طبیعی برخوردار باشد. یک ساختمان لوکس باید دارای نورگیرهای طبیعی باشد؛ به عنوان مثال: استفاده از سقف‌های گنبدی شکل با طراحی‌های بی‌نظیر می‌تواند نورگیر طبیعی و زیبایی را برای ساختمان مورد نظر شما فراهم آورد. راه‌های ورودی نور طبیعی از درب‌ها، پنجره‌ها و سقف‌های شیشه‌ای اتفاق میوفتد. بنابراین، در زمان طراحی یک ساختمان لوکس باید به ورودی‌های نور طبیعی دقت فراوانی داشت.

استفاده از فلزات براق در دیزاین خانه:

یکی دیگر از شاخصه‌های لوکس سازی ساختمان، استفاده از فلزات براق است. از زمان‌های قدیم تا به امروز، استفاده کردن از فلزاتی چون: طلا، نقره، کروم، پلاتین و غیره نشان‌دهنده‌ی ثروت و قدرت بوده است. اگر از طرفداران ساختمان‌های مجلل هستید، می‌توانید در دیزاین داخلی ساختمان خود از این فلزات استفاده نمائید. البته، به یاد داشته باشید که استفاده از این فلزات باید در حد استاندارد باشد تا ساختمان حالت پر زرق و برق به خود نگیرد. درواقع، پر زرق و برق بودن، نشان‌دهنده‌ی لوکس بودن ساختمان یا به زبان خودمانی‌تر نشان‌ دهنده‌ی لاکچری بودن نخواهد بود.

لوکس سازی ساختمان

استفاده از پالت رنگ کلاسیک:

برای لوکس سازی ساختمان باید بدانید که استفاده از چه رنگ‌هایی مناسب خواهد بود. شما می‌توانید از رنگ‌هایی مثل: شرابی، زرشکی، آبی لاجوردی، سبز زیتونی و غیره استفاده نمائید. استفاده از رنگ‌های برجسته نیز برای لوکس سازی ساختمان پیشنهاد می‌شود.

استفاده از آینه‌ها:

استفاده از آینه در دکور خانه‌ها، فضای بسیار مجللی را به وجود می‌آورد. شما می‌توانید از آینه‌های دکوراتیو کوچک ساده و حتی از آینه‌های قدی و بزرگ در دیزاین داخلی استفاده نمائید. البته، در بحث لوکس سازی ساختمان باید از آینه‌های بزرگ و قدی استفاده کرد. همچنین، قالب این آینه‌ها باید لوکس و زیبا باشد.

استفاده از اکسسوری‌ها:

همان‌طور که در قبل اشاره نمودیم استفاده از اکسسوری‌های عمود، ارتفاع سقف و دیوارهای شما را بلندتر جلوه می‌دهد. اما جدا از این مسئله، استفاده از اکسسوری‌ها و تزئینات در به وجود آمدن فضایی لوکس بسیار کمک کننده هستند و نباید از آن‌ها غافل شوید. در زمان خریداری اکسسوری‌ها دقت نمائید که اکسسوری‌های نامناسب و ارزان قیمت را خریداری نکنید. به یاد داشته باشید که در زمان لوکس سازی ساختمان‌ها به هیچ عنوان از رنگ‌های ساده و بدون تزئین، کاغذ دیواری‌های ساده یا اکسسوری‌های نامناسب استفاده ننمائید.

سخن آخر:

امید است که این مقاله مورد رضایت شما عزیزان واقع شده باشد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با تیم طراحی و معماری کارنو دیزاین تماس بگیرید. ما در کنار شما هستیم تا شما را در اجرای فضای دلخواهتان یاری ‌کنیم. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و ما را از نظرات، انتقادات، سؤالات و پیشنهادات خود آگاه سازید. ‌

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها