• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

طراحی منزل دوبلکس خود را به ما بسپارید

طراحی منزل دوبلکس خود را به ما بسپارید

طراحی منزل دوبلکس خود را به ما بسپارید

همان‌طور که می‌دانید امروزه در دنیای مدرن طراحی منزل دوبلکس بسیار رایج شده است. معماری و طراحی داخلی این نوع از منازل از طرفداران زیادی برخوردار است. خانه‌های دوبلکس از دو واحد نشیمن متصل به وجود آمده‌اند. این خانه‌ها در قیاس با خانه‌های یک طبقه‌ی بزرگ، سود بیشتری دارند، زیرا می‌توانیم‌ هزینه‌ی زیرزمین و فونداسیون را کاهش دهیم. طراحی خانه‌های دو طبقه نیز برای زمین‌های کوچک مناسب خواهد بود.

در طراحی این نوع خانه‌ها، پله‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کنند و زیبایی فضا را دوچندان می‌نمایند. این پله‌ها از جنس فلزی، چوبی یا شیشه‌ای هستند.   

برای طراحی منازل دوبلکس باید، پارامترهای مشخصی در نظر گرفته شود. البته، برای هر خانه‌ای نمی‌توان از طراحی دوبلکس استفاده نمود.

خانه دوبلکس چیست:

خانه دوبلکس به خانه‌ای گفته می‌شود که از دو طبقه برخوردار است. طبقه‌ی پایین عموماً به عنوان پذیرایی و اتاق نشیمن در نظر گرفته می‌شود و طبقه‌ی بالای آن مختص به اتاق خواب‌ها می‌باشد.

در این نوع از طراحی‌ از راه پله‌ های مشترک، برای دسترسی به طبقه‌ی بالا استفاده می‌شود. خانه‌های دوبلکس ممکن است در کنار یکدیگر و یا در بالای یکدیگر ساخته شوند. البته دو طبقه بودن خانه‌های دوبلکس به معنای مجزا بودن دو طبقه نمی‌باشد.

اگر بخواهیم خانه‌های دوبلکس را ساده‌تر تعریف نمائیم باید بگوئیم به خانه‌هایی که دارای دو طبقه هستند، اما توسط پلکانی داخلی به یکدیگر متصل می‌شوند، خانه‌های دوبلکس گفته می‌شود.

اگر به دنبال فضای بیشتری هستید، انتخاب این سبک از خانه‌ها بسیار مناسب و کاربردی می‌باشد. درواقع، منازل دوبلکس به اندازه‌ی دوخانه به شما فضای کافی می‌دهد.

طراحی منزل دوبلکس:

در زمان طراحی منزل دوبلکس باید به میزان بودجه‌ای که دراختیار دارید دقت نمائید. این که در زمان طراحی از چه نوع سبکی پیروی کنید نیز بسیار سلیقه‌ای می‌باشد. به عنوان مثال: اگر سبک انتخابی شما از نوع کلاسیک باشد باید هزینه‌های بیشتری را متحمل شوید. در حال حاضر بین سبک‌های متفاوت منازل دوبلکس، نوع مدرن آن پرطرفدارتر بوده و از نظر هزینه‌ای نیز بسیار با صرفه‌تر می‌باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از انواع خانه‌های دوبلکس را به شما معرفی نمائیم.

طراحی منزل دوبلکس

انواع خانه های دوبلکس:

همان‌طور که می‌دانید طراحی و سبک‌های منازل دوبلکس از انواع گوناگونی برخوردار می‌باشند. از جمله:

 • خانه دوبلکس استاندارد.
 • خانه دوبلکس زیر شیروانی.
 • خانه دوبلکس کوچک.
 • خانه دوبلکس معکوس.
 • ویلا دوبلکس.
 • پله گرد دوبلکس.

خانه دوبلکس استاندارد:

متراژ این نوع از خانه‎ها در قیاس با سایر خانه‌های دوبلکس استاندارد، بیشتر است. از همین جهت، خانه‌های دوبلکس استاندارد به نسبت سایر خانه‌‎های دوبلکس از فضای کمتری برخوردار می‌باشند. خانه های دوبلکس استاندارد اصولاً در آخرین طبقات ساختمان‌های مرتفع ساخته می‌شوند.

طراحی منزل دوبلکس

 خانه دوبلکس زیر شیروانی:

همان‌طور که از نام این خانه‌ها مشخص است، طبقه‌ی دوم آن‌ها زیر شیروانی است. گاهی اوقات در طبقه‌ی دوم آن‌ها بالکن تعبیه می‌شود. طبقه‌ی دوم این خانه‌ها به صورت کاملاً مستقل طراحی می‌گردد.

خانه دوبلکس کوچک:

اگر دوست دارید که صاحب یک خانه‌ی دوبلکس کوچک شوید، ما این امکان را برای شما فراهم خواهیم کرد. چنانچه طراحی به صورت حرفه‌ای انجام شود، ساختن یک خانه‌ی دوبلکس کوچک کار دشواری نخواهد بود.  

خانه دوبلکس معکوس:

خانه‌های دوبلکس معکوس در پایین‌ترین طبقات، طراحی و پیاده‌سازی می‌گردند. چنانچه، تمایل دارید که به حیاط، حیاط خلوت و یا پاسیو دسترسی داشته باشید، می‌توانید طراحی منزل دوبلکس خود را از نوع معکوس انتخاب نمائید.

ویلا دوبلکس:

اگر از طرفداران ویلا هستید و دوست دارید از ویلایی لاکچری برخوردار شوید، سبک ویلای دوبلکس به شما پیشنهاد می‌گردد.

پله گرد دوبلکس:

یکی از ضروری‌ترین بخش‌های جدانشدنی خانه‌های دوبلکس راه پله‌ی آ‌ن‌ها‌ می‌باشد. راه پله در هر خانه‌ی دوبلکس با توجه به متراژ و سبکی که در پیش رو است باید انتخاب گردد. طراحان در زمان طراحی به شما کمک خواهند کرد تا بهترین نوع راه پله را برای خانه‌ی دوبلکس خود انتخاب نمائید.

پله گرد دوبلکس نیز یکی از انواع راه پله‌ها می‌باشد که در حال حاضر استفاده از آن به نسب سایر راه پله‌‎ها بسیار رایج‌تر است.

به عنوان مثال: اگر سبک منزل دوبلکس شما مدرن باشد باید از پله‌های سبک مدرن استفاده نمائید. این که متریال راه پله‌های شما از جنس فلز باشد یا چوب یا شیشه بستگی به دکوراسیون داخلی خانه شما دارد. به یاد داشته باشید که در زمان طراحی منازل دوبلکس حتماً به پیشنهادات طراحان توجه نمائید. به عنوان مثال: استفاده از پله‌هایی که متریال آن‌ها از شیشه می‌باشد فقط برای فضاهای خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که، استفاده از راه پله های چوبی مرسوم‌تر بوده و تقریباً با هر سبکی هماهنگی دارد.

طراحی سقف‌های منازل دوبلکس:

همان‌طور که در مقاله‌ی گذشته اشاره نمودیم، سقف‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ها بسیار حائز اهمیت هستند. در طراحی منازل دوبلکس نیز به همین صورت می‌باشد. شما برای انتخاب نوع سقف خانه‌ی دوبلکس خود باید به سبک خانه‌ی دوبلکس، رنگ‌های به کار رفته شده و نوع چیدمان و سبک دکوراسیون داخلی دقت نمائید. بهتر است که قبل از انتخاب سقف ها و قبل از طراحی منزل دوبلکس خود با تیم طراحی و معماری کارنو دیزاین تماس بگیرید و پس از دریافت اطلاعات لازم، تصمیم خود را برای نوع سقف و نوع منزل دوبلکس اتخاذ نمائید.

طراحی منزل دوبلکس

نمای ساختمان دوبلکس:

نمای ساختمان دوبلکس نیز در طراحی خانه‌ی دوبلکس اهمیت فراوانی دارد. نمای کلی ساختمان‌ها اغلب به صورت کلاسیک و یا مدرن می‌باشند. حتی شما می‌توانید برای جذابیت بیشتر نمای خانه‌های دوبلکس از تعادل هارمونی رنگ‌های گم و سرد استفاده نمائید.

انتخاب رنگ در نمای ساختمان دوبلکس اهمیت فراوانی دارد. رنگ‌ها می‌توانند در خلوت به نظر رسیدن و یا شلوغ به نظر رسیدن یک فضا نیز تأثیر به‌سزایی بگذارند. امروزه در طراحی خانه‌های دوبلکس از رنگ‌های قهوه‌ای و سفید بیشتر استفاده می‌شود.

منازل دوبلکس و دکوراسیون داخلی آن‌ها:

دکوراسیون داخلی منازل دوبلکس بسیار حائز اهمیت هستند. شما باید در طراحی دکوراسیون داخلی به سلیقه‌ی خود توجه داشته باشید. البته، بهتر است برای سهولت در تصمیم‌گیری با انواع سبک‌های موجود آشنا شوید. نکته‌ی ضروری دیگری که باید به آن توجه کنید تناسب در انتخاب سبک معماری و سبک دکوراسیون داخلی می‌باشد. به عنوان مثال: اگر سبک معاری منزل شما مدرن باشد، شما نمی‌توانید در بحث دکوراسیون داخلی از سبک کلاسیک استفاده نمائید. در نتیجه، سبک دکوراسیون داخلی شما باید از نوع مدرن باشد.

سخن آخر:

شما می‌توانید برای طراحی منزل دوبلکس و لوکس سازی ساختمان خود همین الآن با کارشناسان و متخصصان شرکت طراحی و معماری کارنو دیزاین تماس بگیرید. کارشناسان و متخصصان ما به شما کمک خواهند کرد تا بهترین تصمیم را اتخاذ نمائید.

امید است که از این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات، انتقادات و سوالات خود را در دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید و منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها