• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

معرفی سبک های دکوراسیون داخلی ساختمان

معرفی سبک های دکوراسیون داخلی ساختمان

معرفی سبک های دکوراسیون داخلی ساختمان

طراحی داخلی در طیف وسیعی از فرمت‌ها و فرمول‌ها وجود دارد، گاهی اوقات کاملاً متمایز و گاهی اوقات تنها با ظریف‌ترین تفاوت‌ها. بنابراین، اگر قصد دارید که سبکی را برای دکوراسیون داخلی ساختمان خود در نظر بگیرید، باید در ابتدا با سبک‌های متفاوت آن آشنا شوید. اکنون، ما در این محتوا قصد داریم که به معرفی سبک های دکوراسیون داخلی خانه بپردازیم. شما می‌توانید با خواندن این مقاله، شناخت خود را از این سبک‌ها، گسترده‌تر نمائید. همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان و متخصصان شرکت معماری و طراحی کارنو دیزاین در ارتباط باشید.

انواع سبک های دکوراسیون داخلی:

اگر قصد دارید که سبک جدید و متفاوتی را برای ساختمان مورد نظر خود اعم از : اداری یا مسکونی در نظر بگیرید، بهتر است که در ابتدا کاملاً بر این موضوع واقف باشید که تا چه میزانی می‌توانید برای اجرای چنین پروژه‌‍‌ای، بودجه‌ی‌ای را در نظر بگیرید. سپس باید سبک‌های خود را با توجه به نوع کار، روحیه‌ی تیمی (ساختمان‌های اداری) یا روحیه‌ی خود و نیازهای خود (ساختمان‌های مسکونی) در نظر بگیرید. همچنین باید درمورد سبک انتخابی خود با مشاورین و متخصصینی که در این زمینه وجود دارند، صحبت نموده و با در نظر گرفتن میزان بودجه‌ی مشخص شده و نیازهای خود یا سازمان خود، سبک نهایی دکوراسیون داخلی ساختمان خود را انتخاب نمائید. در ادامه چند نوع از سبک‌های دکوراسیون داخلی ساختمان به شما معرفی شده است که می‌توانید آن‌ها را برای ساختمان‌های مسکونی، تجاری یا اداری خود در نظر بگیرید. این سبک‌ها به شرح زیر آورده شده‌اند. از جمله:

 • سبک مدرن.
 • سبک مدرن اواسط قرن.
 • سبک مینیمالیستی.
 • سبک اسکاندیناوی.
 • سبک معاصر.
 • سبک شهری.
 • سبک سنتی / کلاسیک.
 • سبک انتقالی.
 • سبک طراحی داخلی آرت دکو.
 • سبک کانتری.
 • سبک ساحلی.
 • سبک قدیمی.
 • سبک بوهمی.
 • سبک استوایی.
 • سبک روستیک.
 • و غیره.

اکنون در ادامه به توضیح برخی از این سبک‌ها می‌پردازیم.

معرفی سبک مدرن:

معماری و طراحی مدرن، از جمله فضای داخلی، یک اصطلاح گسترده برای سبک‌های طراحی است که با یک نیت مشترک متحد شده‌اند. جشنی از مواد، فناوری و ترکیب از طریق اصالت، شفافیت و کارایی.

با الهام از جنبش هنر مدرنیستی که قبل از آن بود، سبک مدرنیستی که در سپیده دم قرن بیستم متولد شد، رابطه‌ی ما با فضا و زیبایی شناسی را دوباره ابداع کرد تا ما را با آن نزدیک‌تر کند.

بنابراین، فضاهای داخلی مدرنیستی اغلب پوشش پیچیده‌ای از برنامه ریزی کاربردی، ترکیب بندی دقیق و خطوط و هندسه هستند. به یاد داشته باشید که مادیت ذاتی یک فرم، بخشی جدایی ناپذیر از زبان طراحی در اینجا است. در سبک مدرن تأکید بر سادگی بصری و عملکردی می‌باشد.

معرفی سبک مدرن اواسط قرن:

Mid-Century Modern سبکی را توصیف می‌کند که پس از جنگ جهانی دوم شتاب گرفت. با انعکاس جنبش باهاوس و بین المللی، این بازوی طراحی داخلی مدرنیستی با استفاده واضح از رنگ، خطوط واضح و گفتگوهای تعاملی با طبیعت و فضای باز متمایز شده است.

در اینجا تأکید بر تقویت پیوندهای بین فردی است. فضا به عنوان چیزی بیش از یک ظرف کاربردی در نظر گرفته شد و به عنوان بوم نقاشی برای ایدئولوژی‌های شخصی و اجتماعی که بشریت را پس از جنگ جهانی دوم هدایت کردند، پدیدار شد. فضای داخلی برنامه ریزی شده سخاوتمندانه و باز با تأکید بر مناطق مشترک، رابط‌های گسترده بین خانه و محیط طبیعی آن و وضوح کاربردی و بصری جدایی ناپذیر سبک مدرنیستی، این فضاها را مشخص می‌کند.

پالت رنگی سبک مدرن اواسط قرن معمولاً در رنگ های نارنجی، زرد، سبز و قهوه‌ای شناور است.

معرفی سبک های دکوراسیون داخلی

معرفی سبک مینیمالیستی:

فضای داخلی مینیمالیستی که توسط جنبش هنرهای مینیمالیستی دهه‌های 1960 و 70 الهام گرفته شده است، با الهام از طراحی سنتی ژاپنی و فلسفه ذن، مفاهیم محرک مدرنیسم را در یک پالت تقریباً خالصانه بیان می‌کند.

مینیمالیسم با کنار گذاشتن چیزها به اصول اولیه‌ی خود، زیبایی شناسی را به ما ارائه می‌دهد که بر کارایی طراحی متکی است. فضاهای داخلی مینیمالیستی بدون حواس‌پرتی یا به هم‌ریختگی، ساده‌سازی شده‌اند تا تأثیرات بصری جسورانه و استفاده‌ی اساسی از فضا را به حداکثر برسانند.

در این سبک، عناصر و نقوش به حداقل می‌رسد. تکرار و حرکت خطوط و معرفی سخاوتمندانه نور طبیعی این فضاهای داخلی را سبک و پویا نگه می‌دارد.

معرفی سبک اسکاندیناوی:

مانند دیگر همتایان مدرنیست خود، سبک اسکاندیناوی حرکتی به سمت سادگی و کارایی را در بر ‌می‌گیرد. با این حال، تأکید بر مقرون به صرفه بودن پالت را نیز به همراه دارد.

طراحی اسکاندیناوی که با ایده آل های طراحی دموکراتیک تحریک شده است، تعادل دقیقی بین کارایی مینیمالیستی و دعوت نامه‌های گرم و شخصی را ایجاد می‌کند.

این سبک داخلی با مواد ارگانیک، تزئینات خالی و جزئیات مشخص می‌شود. پالت رنگ در سیاه و سفید شنا می‌کند، با خاکستری و آبی یا گاه به گاه رنگی که باعث آرامش بصری می‌شود. سیلوئت‌ها و خطوط در فضای داخلی اسکاندیناوی گردتر و سینوسی‌تر هستند که همراه با بافت‌های ارگانیک، حتی در ساده‌ترین چیدمان‌ها، حال و هوای دنج‌تری را ایجاد می‌کنند.

معرفی سبک های دکوراسیون داخلی

معرفی سبک معاصر:

سبک معاصر، همیشه در حال تحول است تا گرایش‌ها و سلیقه‌های رایج در هر زمان معین را منعکس کند. به این ترتیب، توصیف این سبک به عنوان مجموعه‌ای از ایده‌ها، مقاصد یا ویژگی‌های داده شده دشوار است. با این حال، به عنوان یک سبک طراحی، با ارائه یک رویکرد متعادل‌تر و گردتر به طراحی داخلی، از زیبایی شناسی مدرنیستی فاصله می‌گیرد.

با توجه به اینکه سبک مدرن اواسط قرن (Mid-Century Modern) در حال حاضر پر طرفدار است، فضای داخلی معاصر در حال حاضر به شدت از آن وام گرفته است. با این حال، این عناصر و رنگ‌ها و خطوط در ترکیب‌بندی‌های ملایم‌تری قرار گرفته‌اند که به اندازه‌ی کارایی عملکردی، فضایی برای لذت بصری ایجاد می‌کنند. این سبک از طراحی نه سرد می‌باشد و نه خیلی رسمی است. فضاها در این سبک از طراحی تقریباً گرم و دنج هستند.

معرفی سبک های دکوراسیون داخلی

معرفی سبک شهری:

تأکید فضای داخلی سبک شهری به عناصر و طرح‌هایی است که حال و هوای شنی و بافت شهری را در داخل خانه به ارمغان می‌آورد. این سبک طراحی داخلی که از آزمایش مواد و ویژگی‌های غیرمعمول ترسی ندارد، ایده‌های خود را برای رسیدن به ظاهری متمایز و اغلب غیرعادی انتخاب می‌کند.

سبک شهری که به سمت حساسیت‌های صنعتی گرایش دارد، ویژگی‌های ساختاری، اجزای صنعتی و مجرای اکسپوز را به تفصیل شرح می‌دهد. با این حال، این عناصر در فضاهای باز شفاف، که در رنگ‌های روشن شناور می‌شوند و پرداخت‌های تمیزی که ظرافتی زنانه را به کار اضافه می‌کنند، ترکیب می‌شوند. در واقع فضای داخلی شهری معمولاً با دوز سنگینی از لذت هنری همراه است.

سخن آخر:

امید است که از این محتوا لذت برده باشید. ما در به‌روزرسانی‌های آینده به معرفی سبک های دکوراسیون داخلی بیشتری خواهیم پرداخت. شما می‌توانید جهت دیزاین داخلی ساختمان خود همین الآن با مشاورین ما تماس بگیرید. لطفاً نظرات، انتقادات، پیشنهادات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید. از همراهی شما در این مقاله، متشکریم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها