• مشهد_میدان جانباز_مجتمع تجاری اداری پاژ_ساختمان اداری2_واحد1003

تماس با ما

051-37057053

ایمیل

info@karnodesign.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 15

معرفی طراحی داخلی سنتی

معرفی طراحی داخلی سنتی

معرفی طراحی داخلی سنتی

همان‌طور که می‌دانید، طراحی داخلی از انواع گوناگونی برخوردار می‌باشد و شما می‌توانید با توجه به سلیقه‌ و میزان بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، طراحی داخلی مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را به مرحله‌ی اجرا درآورید. اکنون شرکت طراحی و معماری کارنو دیزاین در این مقاله تصمیم گرفته است تا به معرفی طراحی داخل سنتی بپردازد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی سبک های طراحی داخلی سنتی:

در این بخش از زیر عنوان به معرفی سبک‌های طراحی داخلی سنتی اشاره می‌نمائیم. این طرح‌ها شامل موارد زیر می‌باشد. از جمله:

 • سبک گرجی.
 • سبک فدرال.
 • سبک ویکتوریایی.
 • سبک استعماری.
 • سبک مدیترانه‌ای.
 • سبک نئو کلاسیک.

در ادامه به توضیح هر یک از این موارد می‌پردازیم.

سبک گرجی:

طراحی داخلی سنتی گرجستان در طول سلطنت چهار پادشاه جورج از 1714 تا 1830 توسعه یافته است. ظرافت در چنین فضای داخلی با سقف‌های بلند، پنجره‌های بزرگ و تزئینات نفیس حاکم است. به طور خلاصه، گرجی یک طرح کلاسیک است که یدک، پیچیده و جذاب می‌باشد.

معماران و صنعتگران عصر گرجستان به هنر روم باستان و یونان احترام می‌گذاشتند و برخی از عناصر آن‌ها را در فضای داخلی خود به کار می‌بردند. به همین دلیل است که بسیاری از اشیاء عتیقه در خانه‌های اشرافی بریتانیا ظاهر می‌شود. به عنوان مثال، در این نوع طراحی داخلی سنتی، می‌توانید هر سه نوع ستون کلاسیک یونانی، یونی، دوریک و کورینتی را ببینید. همچنین، دکوراتورهای گرجستانی از گلدان‌ها، کوزه‌ها، مجسمه‌ها، نقش برجسته‌ها به سبک روم باستان برای تزیین بیشتر فضای داخلی استفاده می‌کردند.

بنابراین، برای ایجاد فضای داخلی سنتی به سبک گرجستان، هنرمندان باید اثاثیه و مواد مجلل را انتخاب کنند. چوب ماهون، مرمر، برنز، نقره، کریستال و غیره. از آن‌جایی که طراحی داخلی گرجستان تماماً در مورد وقار و اشراف است، دکوراتورها باید رنگ‌های پاستلی کم‌رنگ مانند: سبز نخودی، ارغوانی و یا صورتی کم‌رنگ را انتخاب کنند.

در مورد عناصر تزئینی، هنرمندان اغلب از حیوانات اساطیری مانند: ساترها، ابوالهول‌ها و گریفین‌ها برای مجسمه‌ها و نقاشی‌ها در این سبک استفاده می‌کنند.

سبک فدرال:

در حالی که سنت تزئینی گرجستان در بریتانیا تثبیت شده است، اولین سبک آمریکایی، به نام فدرال، در ایالات متحده شروع به شکوفایی کرد. به عنوان یک ملت جدید، آمریکایی‌ها نیاز داشتند که هویت فرهنگی خود را در معماری، دکوراسیون داخلی و هنر تثبیت کنند. بنابراین، آن‌ها برخی از تأثیرات موروثی بریتانیا را تغییر دادند، اما به جای ظرافت و پیچیدگی سنتی و سلطنت طلبی، به سراغ نمادها و زیبایی شناسی خود رفتند.

به عنوان مثال، این طراحی داخلی سنتی دارای بسیاری از عناصر میهن پرستانه آمریکایی بود، مانند: پرتره‌ها و نیم تنه‌های بنیانگذاران و دیگر رهبران سیاسی.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم فدرال شکل بیضی است. این در ستون‌ها، قاب‌های عکس، پنجره‌های کمانی، ستون‌ها و حتی در یکی از نمادی‌ترین قطعات معماری و طراحی دفتر بیضی در کاخ سفید ظاهر می‌شود.

برای ایجاد تصاویر سبک زندگی در این سبک داخلی خاص، باید بدانید که طراحی فدرال نسبت به اجداد خود، سبک گرجی، تزئینات تزئینی بسیار کمتری دارد. سبک فدرال محدودتر و جسورانه‌تر است.

برای ایجاد سبک زندگی فدرال، هنرمندان باید از چوب زیادی با رنگ‌های گرم برای دیوارها و مبلمان، کف‌های سخت صیقلی، سنگ، برنج، نقره استفاده کنند. در مورد رنگ‌ها، آن‌ها اغلب می‌توانند یک پالت میهن پرستانه از قرمز، سفید و غیره را انتخاب کنند تا فضای داخلی رسمی و خنثی را روشن کنند.

سبک ویکتوریایی:

سبک داخلی ویکتوریایی منعکس کننده‌ی دوران سلطنت ملکه ویکتوریا است که به قرن 19 و 20 می‌رسد. شیوه‌ی زندگی ویکتوریا ترکیبی از ریاضت مسیحی، پایبندی به سنت‌های سلطنتی انگلیسی و تأثیرات جدید استعماری بود. از یک سو، این طراحی داخلی سنتی دارای بسیاری از عناصر گوتیک مسیحی قرون وسطایی است. مانند: گلدسته‌های معماری، طاق‌ها، درها، پنجره‌های با شیشه‌های رنگی و غیره. از سوی دیگر، دوران ویکتوریا به دلیل طراحی استعماری خود مشهور است. به دلیل سیاست استعماری امپراتوری.

در دوران ویکتوریا بود که بریتانیا هند را مستعمره خود کرد. بنابراین، هنگامی که هنرمندان این طراحی داخلی سنتی را ایجاد می‌کنند، سخاوتمندانه از وسایل دکور هندی، منسوجات، مجسمه‌ها، فرش‌ها و ظروف سفالی استفاده می‌کنند. در همان زمان بود که گسترش استعمار بریتانیا در آسیا به رشد خود ادامه داد. به همین دلیل است که متخصصان داخلی از گلدان‌های نفیس چینی در طراحی خانه‌ی ویکتوریایی خود استفاده می‌کنند.

وقتی صحبت از رنگ‌ها و مواد ویکتوریایی به میان می‌آید، هنرمندان سایه‌های تیره چوب، سایه‌های خاموش سبز و قرمز را انتخاب می‌کنند. چوب تیره هم برای کابینت های سنگین تراشیده شده و هم برای مبلمان نرم که بیش از حد پر شده‌اند، کاملاً مناسب است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سبک سنتی، منسوجات تزئین‌شده‌ی غنی برای پارچه‌های مجلل پنجره‌ای با فستون است. اغلب دکوراتورهای ویکتوریایی از همان الگوی پارچه پیچیده یا مشابه برای اجزای مختلف داخلی، پرده‌ها، دیوارپوش‌ها، مبلمان، کوسن‌ها و غیره استفاده می‌کردند. این یک زبان بصری و حال و هوای کل نگر از خانه را ایجاد می‌کند. محبوب‌ترین زیور آلات آن زمان شاخ و برگ، گل و نقش زنبق سلطنتی بود.

طراحی داخلی سنتی

سبک استعماری:

سبک داخلی استعماری ریشه‌ی خود را از تاریخ استعمار می‌گیرد. این طراحی داخلی سنتی از سیاست‌های امپراتوری الهام گرفته شده است. زیبایی شناسی امپراتوری را با دکوراسیون معتبر و مواد یک مستعمره خاص ترکیب می‌کند.

دوباره، بیایید در مورد بریتانیا صحبت کنیم که مستعمرات مختلف آب و هوای گرم داشت. بنابراین، طراحی سنتی استعمار بریتانیا بر اساس فضای داخلی سبک و مطبوع با پنجره‌های بزرگ، کرکره‌های چوبی و پنکه‌های سقفی در هر اتاق است. سپس، کمی فضای سبز عجیب و غریب، فواره‌ها، پاسیوها، طاق‌ها و آلاچیق‌ها را اضافه کنید و حال و هوای اصلی معماری و داخلی خانه استعماری را به دست آورید.

علیرغم همه‌ی عناصر استعماری، مردم همچنان به استفاده از مبلمان دوران خود ادامه دادند. مبلمانی که اکنون آن را به عنوان کلاسیک ویکتوریایی در نظر می‌گیریم. بنابراین، می‌توانید از همان مبلمان سنتی پیچیده استفاده کنید و فرش‌های صادر شده از کلنی، منسوجات محلی، ظروف، دکور حصیری و غیره را اضافه کنید.

برای دریافت طرح رنگی برای طراحی داخلی استعماری، رنگ‌های خنثی را با دکورهای محلی روشن و آثار هنری ترکیب کنید. گاهی اوقات هنرمندان، خلاقیت خود را رها می‌کنند و عناصر موزاییک سرامیکی را اضافه می‌کنند تا اصالت کشور شرقی را بیش از پیش افزایش دهند.

سبک مدیترانه‌ای:

طراحی داخلی سنتی مدیترانه‌ای جوهره‌ی رمانتیسم اروپای جنوبی و اوقات فراغت تابستانی است. چنین طراحی داخلی مکانی را ایجاد می‌کند که در آن افراد می‌توانند آرام شوند. بنابراین، هنرمندان در وهله‌ی اول زیبایی طبیعی و خاکی را انتخاب می‌کنند.

آن‌ها از رنگ روشن برای دیوارها و کف استفاده می‌کنند و برخی عناصر چوبی روستایی را به فضای داخلی اضافه می‌کنند. به عنوان مثال، سقف‌های چوبی، حال و هوای یک بعدازظهر آرام را در یک دهکده دریایی ایتالیا به ارمغان می‌آورد. مبلمان اینجا نیز راحت و نرم هستند. مبل‌های بزرگ، صندلی‌های راحتی، بانوج و غیره.

در مورد اشیاء تزئینی، هنرمندان از سرامیک‌ها و سفال‌های محلی استفاده می‌کنند. منسوجات و فرش‌های ساده را انتخاب می‌کنند، شمع‌ها و لامپ‌های روستایی را اضافه می‌کنند و البته، برای چاشنی این غذای مدیترانه‌ای، کمی سبزی روشن داخل خانه می‌ریزند.

سبک نئوکلاسیک:

برخلاف طراحی داخلی مدیترانه‌ای، نئوکلاسیک، اروپای ظریف‌تر و پیچیده‌تری را ارائه می‌‌کند. چنین طراحی داخلی سنتی بر اساس سقف‌های بلند، طاق‌ها، اتاق‌های enfilade و تقارن معماری کلاسیک اروپایی است.

با این سبک داخلی، هنرمندان اغلب مبلمان و دکوراسیون سنتی مجلل را با هنر معاصر ترکیب می‌کنند. آن‌ها همچنین از لوسترها و دیوارکوب‌های مدرن با الهام از کلاسیک برای حفظ حالت شیک استفاده می‌کنند. مطمئناً، وارد کردن عناصر مدرن به فضای داخلی سنتی بدون عبور از مرزها می‌تواند دشوار باشد. بنابراین، کار با هنرمندان حرفه‌ای که از دانش لازم در این زمینه برخوردار هستند، کلید طراحی داخلی سنتی نئوکلاسیک زیبا می‌باشد.

طراحی داخلی سنتی

در مورد ترجیحات رنگ برای این سبک، کارشناسان می‌توانند از رنگ‌های روشن و تیره استفاده کنند. آن‌ها رنگ‌های بی صدا و مواد مجلل را انتخاب می‌کنند. هنرمندان برای افزایش بیشتر ظاهر کاخ قالب‌های گچبری کلاسیک را اضافه می‌کنند و از تکنیک‌های تزئینی استفاده می‌کنند.

ترکیب سبک‌های کلاسیک در دنیای مدرن کار آسانی نیست. با این حال، متخصصان می‌توانند ببینند که این شیء با کدام دوره همخوانی دارد؛ ویکتوریایی، استعماری، نئوکلاسیک اروپایی یا غیره. هنرمندان با تجربه، تاریخ معماری، طراحی داخلی و هنر را می‌دانند. بنابراین؛ می‌توانند معتبرترین سبک‌های زندگی سه بعدی کلاسیک را بر اساس دانش خود بسازند.

سخن آخر:

ما در این محتوا فقط به معرفی چند سبک از طراحی داخلی سنتی پرداختیم. در به‌روزرسانی‌های آینده اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهیم. امید است که از این محتوا لذت برده باشید. منتظر به‌روزسانی‌های بعدی ما باشید و نظرات، انتقادات، سؤالات و پیشنهادات خود را در دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات ما


آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل
 • 17
 • ژانویه
 • آشنایی با دکوراسیون داخلی منزل

  شرکت فنی و مهندسی کارنو دیزاین در این مقاله قصد دارد که به مبحث دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. امروزه دکوراسیون داخلی منازل ...

  آشنایی با دیزاین داخلی خانه
 • 31
 • ژانویه
 • آشنایی با دیزاین داخلی خانه

  دیزاین داخلی خانه می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده سرگرم‌کننده باشد، اما می‌تواند یک فرآیند دلهره‌آور نیز باشد. به هر حال، تصمیمات زیادی برای ...

  شیشه هوشمند چیست
 • 3
 • فوریه
 • شیشه هوشمند چیست

  همان‌طور که می‌دانید امروزه به علت پیشرفت فناوری ما شاهد هوشمند سازی در اغلب امور هستیم. از جمله: هوشمند سازی ساختمان‌ها، هوشمند ...

  روش هایی برای طراحی منزل با چوب
 • 14
 • فوریه
 • روش هایی برای طراحی منزل با چوب

  اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی منزل با ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  989158900714+

  ادرس

  مشهد: میدان جانباز، مجتمع تجاری اداری پاژ، ساختمان اداری 2، طبقه دهم، واحد 1003

  پست الکترونیک

  info@karnodesign.com

  برچسب ها